Nors techniškai varpos dydžiui nėra įmanoma stipriai sumažėti, tačiau yra daugybė įvairių veiksnių, galinčių paveikti vyro erekcijos rezultatą, dėl kurių varpa tampa mažesnė nei anksčiau.
Medicinos mokslų daktarė Mary Samplaski, urologė ir Pietų Kalifornijos universiteto vyrų nevaisingumo skyriaus vadovė, sakė žinanti, kad vyro amžius ir gyvenimo būdo pasirinkimai gali turėti neigiamos įtakos varpos gebėjimui išlaikyti pastovų tumescencijos lygį, rašoma nypost.com.
Erekcijos sutrikimų priežastys
Tumescencija – tai medicininis terminas, reiškiantis normalų erekcijos metu audinių prisipildymą krauju, kuris reiškia lytinį susijaudinimą ir galimą pasiruošimą lytinei veiklai.
„Iš tikrųjų nėra medicininės priemonės varpos susitraukimui matuoti, – „Men's Health“ sakė daktarė Samplaski. „Žinome tik tiek, kad dėl rūkymo ir amžiaus gali sumažėti testosterono gamyba“.
Tyrimai rodo, kad rūkymas gali pažeisti kraujagysles ir trukdyti tinkamai kraujotakai, o tai savo ruožtu gali turėti įtakos erekcijai.
Nors gydytojai iki galo nesupranta ryšio tarp testosterono ir erekcijos sutrikimų, tyrimai rodo, kad testosterono sumažėjimas gali turėti įtakos erekcijos stiprumui.
Dr. Samplaski taip pat teigė, kad tokios būklės kaip širdies ligos, diabetas ar skydliaukės problemos gali sukelti erekcijos stiprumo pokyčius.
Kitas kaltininkas gali būti nutukimas. Dr. Samplaski paaiškino, kad riebaluose yra fermento, kuris testosteroną paverčia estrogenu, o tai gali sukelti erekcijos problemų ir sėklidžių susitraukimą.
„Mankšta yra natūrali priemonė, padedanti pasiekti vyro testosterono kiekio padidėjimą. Testosteronas yra svarbus vyro funkcinių organų sveikatai ir gerovei“, – sakė ji leidiniui.
Keista, bet „per daug“ sekso taip pat įvardijama kaip galinti ilgainiui sumažinti vyro sėklidžių dydį, nes dėl pernelyg didelio seksualinio aktyvumo gali atsirasti traumų, dėl kurių gali susikaupti randinis audinys.
Vyrų varpų pokyčiai
Vis dėlto, nepaisant galimo varpos dydžio sumažėjimo, varpos susitraukimas yra neįtikėtinai retas reiškinys, sako medicinos ekspertai.
Tai paskelbta praėjus 18 mėnesių po to, kai buvo nustatyta, kad per pastaruosius 30 metų vidutinis varpos ilgis padidėjo 24 proc..
Tai gali skambėti kaip gera žinia, tačiau praėjusiais metais žurnale „World Journal of Men's Health“ paskelbtą tyrimą atlikę mokslininkai įspėjo, kad tai iš tikrųjų yra „nerimą keliantis“ atradimas.
„Bet kokie bendri vystymosi pokyčiai kelia nerimą, nes mūsų reprodukcinė sistema yra viena svarbiausių žmogaus biologijos dalių“, – tuomet Stanfordo medicinos tinklaraščiui „Scope“ sakė tyrimo autorius daktaras Michaelas Eisenbergas. „Jei stebime tokius greitus pokyčius, vadinasi, mūsų organizme vyksta kažkas svarbaus.“
Nerimą keliantys duomenys buvo gauti iš 75 tyrimų, atliktų 1992-2021 m. su daugiau nei 55 000 vyrų, kurių metu per erekciją buvo analizuojamas varpos ilgis.
„Per pastaruosius 29 metus erekcijos metu varpos ilgis pailgėjo nuo vidutiniškai 4,8 colio (12,1 cm) iki 6 colių (15,2 cm)“, – sakė ekspertas.