• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Smegenų cheminės medžiagos gali paaiškinti, kodėl vieni žmonės genetiškai linkę į depresiją ir nerimą.

REKLAMA
REKLAMA

JAV mokslininkai, atlikdami tyrimus su žiurkėmis, išsiaiškino, kad žiurkių, kurios linkusios susirūpinti ir sirgti depresija, smegenyse užfiksuotas žymiai mažesnis cheminės medžiagos FGF2 kiekis nei tų, kurios mažiau nerimauja.

REKLAMA

Kai mokslininkai pagerino mažiau šios medžiagos turinčių žiurkių gyvenimo sąlygas (davė naujų žaislų, didesnį kliūčių ruožą bei didesnį narvą), šios cheminės medžiagos pastebimai padaugėjo.

„Šių molekulių kiekis išaugo dėl naujų patirčių. Tai taip pat sumažino jų nerimą“, – pasakojo eksperimento autorius Javieras Perezas iš Mičigano universiteto.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, pagerinus gyvenamąją aplinką, žiurkės pradėjo elgtis kaip ir likusios. Jis pridūrė, kad panašių rezultatų pavyko pasiekti ir tiesiogiai įšvirkščiant medžiagos FGF2.

Pagal šį eksperimentą atliktas tyrimas su žmonėmis, kurie prieš mirtį labai ilgai sirgo depresija ir, pasirodo, taip pat turėjo labai žemą FGF2 kiekį. Šis chemikalas yra tiesiogiai atsakingas už žaizdų gijimą ir smegenų augimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Naujienų agentūros „Reuters“ cituotas J. Perezas teigia, kad ši smegenų cheminė medžiaga gali būti atsakinga už genetiškai įgimtą nerimą ir depresiją. Tačiau dėl pokyčių aplinkoje ji taip pat gali sergančiajam suteikti ir teigiamų pokyčių.

REKLAMA

„Šis atradimas gali būti naujas kelias gydant depresiją. Šiame kelyje nebūtų remiamasi nuraminimu, kuris šiuo metu pasiekiamas naudojant įvairius vaistus, tačiau būtų tiesiogiai kovojama su ligos priežastimi“, – tyrimo rezultatus komentavo dr. Pieris Vincenzo Piazza iš Bordo universiteto (Prancūzija).     

J. Perezo tyrimo rezultatai publikuoti žurnale „Journal of Neuroscience“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų