Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė išlieka nepralaimėjusi atrankoje į 2023 m. pasaulio čempionatą – Kazio Maksvyčio auklėtiniai šventė dramatišką pergalę prieš Bosniją ir Hercegoviną (2/1).

F grupės lyderių kovoje Lietuva (3/0) išvykoje 78:77 (13:21, 23:20, 24:15, 18:21) įveikė varžovus.

Išreikšdami paramą Ukrainai lietuviai pasipuošė šios šalies vėliavos spalvų apyrankėmis.

Šios komandos dar kartą susitiks sekmadienį, Vilniuje. Šias rungtynes ir vėl galėsite stebėti portale tv3.lt.

Bosniai nuo pirmų mačo minučių išsiveržė į priekį, bet didžiausias skirtumas, kuriuo pirmavo – 8 taškai. Pirmoje mačo pusėje lietuviams pavyko du kartus išlyginti rezultatą, bet varžovai rasdavo kuo atsakyti ir vėl atitrūkdavo bent kelių taškų skirtumu.

Pergalingą Olisevičiaus metimą žiūrėkite čia:

Po pertraukos lietuviams pirmą kartą pavyko išsiveržti į priekį – Osvaldas Olisevičius smeigė du tritaškius iš eilės ir mūsiškiai šovė pirmyn 58:53.

Likus žaisti mažiau nei keturias minutes Margiris Normantas realizavo baudos metimus, O. Olisevičius pridėjo dvitaškį ir Lietuva pirmavo 74:66.

Vis tik po minutinės pertraukėlės bosniai spurtavo 6:0 ir vėl alsavo į nugarą 72:74.

Paskutinę mačo minutę užvirė tikra drama – tiek lietuviai, tiek bosniai klydo, bet tašką padėjo O. Olisevičius, įsmeigęs dar vieną tritaškį, likus žaisti 14 sek. – 77:72.

Šias rungtynes Tuzloje stebėjo sausakimša arena – 3,5 tūkst. bilietų buvo išluoti per tris valandas.

Primename, kad prieš šias rungtynes Lietuvos rinktinę išretino koronavirusas – juo užsikrėtė žaidėjai Vaidas Kariniauskas, Gytis Masiulis, Dovydas Giedraitis, Kristupas Žemaitis ir vienas iš trenerių Evaldas Beržininkaitis.

Lietuva: O. Olisevičius 18, M. Echodas 13, M. Normantas 9, A. Butkevičius ir T. Dimša po 8, L. Birutis 7, M. Girdžiūnas 6, R. Miniotas 4, G. Radzevičius 3, V. Čižauskas 2.

Bosnija ir Hercegovina: M. Halilovičius 20, Dž. Musa 14, A. Gegičius 11.