• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Välkommen till Stockholm! Nesvarbu, ar Jūs keliausite į Švedijos sostinę Stokholmą su aukso puodu, ar su maža pinigine – Stokholmas myli visus! Žinoma, su nedideliu biudžetu čia Jums teks pramogauti gana kukliai, tačiau nereiškia, kad nuobodžiai!

REKLAMA
REKLAMA

Viešasis transportas ir turisto kortelė

Švedijoje veikianti viešojo transporto sistema (švediškai “Lokaltrafik")  susideda iš autobusų, tramvajų, traukinių, todėl be didelių problemų galima pasiekti praktiškai bet kurį sostinėje esantį tašką. Sistema yra susiskirstyta į zonas ir paremta kuponų/bilietų principu, todėl paprastai norint pasiekti tašką B iš taško A Jums prireiks 2-4 bilietų (už 16 tokių sumokėsite apie 70 litų).

REKLAMA

Jeigu  planuojate naršyti po miestą, siūlau įsigyti nuolatinį bilietą, kurio veikimo principas yra toks pats, kaip Londone „Oyster Card“. 24 valandoms bilietas jums kainuos apie 39 litus (daugiau informacijos gausite stotyje ir kioskeliuose).

Turisto kortelė

Jeigu planuojate apsilankyti muziejuose, įsigykite Stokholmo kortelę, kuri leidžia ne tik neribotai naudotis visu viešuoju transportu, bet ir apsilankyti bet kuriame iš 80(!) muziejų ir galerijų. Kaina 24 valandoms yra apie 162 litai. Tai yra nedidelė suma, kai paskaičiuosite išlaidas transportui iki muziejaus ir įėjimo mokesčio į jį.

REKLAMA
REKLAMA

Daugiau informacijos: Stockholm Card.

Ieškome kur gyventi?

Hostelį centre galite rasti nuo maždaug 40-50 litų  žmogui / nakčiai. Vienas įdomesnių hostelių Stokholme yra Långholmen. Jis įsikūręs buvusiame kalėjime,  tačiau čia yra išties švaru, o čia dirbantys – labai draugiški. Jūs net apsistosite buvusiose kamerose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu visgi jums yra mieliau viešbučiai, žinokite, kad naktis tipiniame viešbučio kambaryje prasideda nuo maždaug 290-400 litų už naktį.

Makaliaus patarimas.

Mieliau surinkčiau draugų kompaniją ir išsinuomočiau kambarį hostelyje, nes  ne lova yra svarbiausia tokioje kelionėje. Jeigu norite jau dabar susirasti, kur gyventi Stokholme, spauskite čia.

REKLAMA

Ko verta vengti?

Valgyti bet kur.

Švediška virtuvė yra išties įspūdinga ir gardi – per šimtmečius ištobulinti receptai yra populiarūs iki šiol. Žinoma, gana daugelis jų yra mums puikiai žinomi (tereikia prisiminti Lietuvos ir Švedijos istoriją), tačiau bet kuriuo atveju – ieškokite jaukių vietinių kavinukių ir užkandinių. Jeigu Jūsų biudžetas yra išties mažas, Jums nebūtinai reikia valgyti vien čyzburgerius: pietų metu (11-14 valandomis) daugelis kavinių ir restoranų siūlo komplektus už gana padorią kainą (20-40 litų/žmogui). Beje, turėkite omenyje, kad restoranai ir kavinukės užsidaro apie 21:30-22 valandą, todėl valgiu, ypač nebrangiu, teks pasirūpinti iš anksto.

REKLAMA

Dar vienas patarimas – atsivežkite lietuviško maisto. Hosteliuose dažnai būna virtuvės, kuriose galima gamintis.

Tradicinių švediškų pirčių

Skandinavų viešosios pirtys jau seniai tapo legenda. Deja, teks nuvilti ieškančių kur paganyti akis ar meilės nuotykių. Paprastai viešąsias pirtis renkasi arba vyresni, arba ne itin patrauklūs žmonės (cituojant ten buvusius draugus). Žinoma, visur galioja išimtys, tačiau turėkite omenyje, kad apsilankymas tokioje įstaigoje Jums kainuos gana nemažai. Gal verčiau SPA malonumais pasimėgauti namuose, ar su draugais išsinuomoti pirtį?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Taksi

Stokholmo gyventojai patys nemyli taksi, todėl kodėl turėtumėte pamilti Jūs? Paskaičiuota, kad taksometras kas penkias minutes „prisuka“ apie 20-40 litų. To išvengsite, jeigu naudositės viešuoju transportu. Jeigu jums labai reikia taksi paslaugų rinkitės automobilius, ant kurių stiklų yra užklijuotos raudonos identifikacijos kortelės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų