Čarlstone (JAV) sekmadienį baigėsi ATP „Challenger“ serijos „LTP Challenger“ vyrų teniso turnyras, kuriame didžiausią karjeros pergalę iškovojo 20-metis lietuvis Edas Butvilas (ATP-366). Pirmą kartą tokio rango turnyro finale žaidęs lietuvis per 1 valandą 32 minutes 6:4, 6:3 nugalėjo 19-metį JAV atstovą Nisheshą Basavareddy (ATP-228). E.Butvilas šiemet tapo pirmu tenisininku, kuris laimėjo ATP „Challenger“ turnyrą, nors pralaimėjo kvalifikaciją.

„Šią savaitę matėme daug nuostabaus teniso. Matant tokius jaunus talentus kaip Edas ir Nisheshas, žaidžiančius finale, galima neabejoti, kad teniso ateitis – šviesi. Sirgaliai šiandien sukūrė puikią atmosferą. Džiaugiamės, jog galime rengti tokio lygio turnyrus Čarlstone“, – pasibaigus finalui sakė turnyro direktorius Patrickas Hieberis.

E.Butvilui pergalė atnešė net 77 ATP vienetų reitingo taškus ir 11 200 JAV dolerių.

„Buvo sunku tiek fiziškai, tiek psichologiškai. Čia labai karšta, o kvalifikacijoje mane vargino mėšlungis. Turėjau daug išbandymų, bet juos atlaikiau. Gerai padavinėjau kamuoliuką, žaidžiau agresyviai ir dabar jaučiuosi nuostabiai“, – sakė E.Butvilas.

Virtualiame ATP reitinge E.Butvilas pakilo į 261-ą vietą ir tapo antrąja Lietuvos rakete, aplenkdamas Ričardą Berankį (325-a vieta virtualiame reitinge) ir atsilikdamas tik nuo Viliaus Gaubo (179-a vieta pasaulio reitinge).

Oficialiai reitingas bus atnaujintas jau artimiausiu metu, bet R. Berankis dabar dėl nugaros skausmų šiaip ar taip nedalyvauja jokiuose turnyruose, tad reitingo taškų šią savaitę nepelnys.

E. Butvilas, priešingai, ruošiasi dar vienam ATP „Challenger“ turnyrui JAV.

Visi 3 geriausi Lietuvos tenisininkai šiemet laimėjo po vieną ATP „Challenger“ turnyrą.

R. Berankis šių metų balandį pirmą kartą po beveik 15 metų prarado pirmosios Lietuvos raketės statusą. Tuo tarpu norinti išsiaiškinti, kada jis paskutinį kartą buvo trečioji Lietuvos raketė, reikia dar giliau kapstytis archyvuose.

Paskutinį kartą toks atvejis buvo dar 2006 m. rugpjūtį. Tuomet vos 16 metų R. Berankis turėjo 1 ATP reitingo tašką ir dalinosi trečiosios Lietuvos raketės statusą su Vyčiu Balsiuku ir Rolandu Muraška. Pirmoji Lietuvos raketė tada buvo Gvidas Sabeckis, antroji – Danielis Lencina-Ribesas. Vėliau R.Berankis kurį laiką dalinosi antrosios Lietuvos raketės statusą, o nuo 2009 m. liepos 20 d. iki šių metų balandžio buvo neaplenkiamas tautiečiams.