ATP reitinge – įspūdingas R. Berankio šuolis į rekordinę 154 vietą

Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis pirmadienį paskelbtoje Teniso profesionalų asociacijos (ATP) reitingų lentelėje iš 188-osios vietos pakilo į 154-ąją.

Tai aukščiausia vieta geriausių pasaulio tenisininkų reitinge R. Berankio karjeroje.

19-mečio lietuvio sąskaitoje – 323 taškai.

Kaip žinoma, R. Berankis laimėjo sekmadienį Notingeme (Didžioji Britanija) pasibaigusį ATP „Challenger“ serijos turnyrą „Aegon Trophy“, kurio prizų fondą sudarė 42,5 tūkst. eurų. Už pergalę Lietuvos tenisininkui atiteko 80 ATP reitingo taškų ir 6150 eurų (21230 litų) premija.

18-metis Laurynas Grigelis (75 tšk.) iš 435-osios vietos smuktelėjo į 436-ąją, o 17-metis Dovydas Šakinis (12 tšk.) iš 849-osios pozicijos pakilo į 835-ąją (aukščiausia vieta karjeroje).

Reitingo lyderiu tapo sekmadienį pasibaigusio atvirojo Prancūzijos čempionato („Roland Garros“) nugalėtojas 24-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis (8700 tšk.). Ispanijos tenisininkas šį turnyrą laimėjo penktąjį kartą.

Į antrąją vietą nukrito 28-erių metų šveicaras Rogeris Federeris (8390 tšk.), o trečiąją vietą užima 22-ejų metų serbas Novakas Djokovičius (6675 tšk.).

„Roland Garros“ finalininkas 25-erių metų švedas Robinas Sooderlingas (4755 tšk.) iš septintosios vietos pakilo į šeštąją.

Latvijos tenisininkas Ernestas Gulbis (1459 tšk.) iš 28-osios pozicijos nukrito į 29-ąją.