Visaginiečiai juokauja, kad po atominės elektrinės uždarymo jų miestas iš „šviesos“ virs „tamsos miestu“.
Deja, šis juokas nelinksmas. Visaginui dar keliems metams palikta 50% nuolaida elektrai, tačiau šildymas, kuriam iki šiol naudota atominėje elektrinėje pagaminta elektra, turėtų brangti bemaž tris kartus. Tiesa, jis vis tiek bus pigesnis nei kitur Lietuvoje.
„Bėda ta, kad iš miesto išvyksta jauni ir gabūs žmonės. Tapsim pagyvenusių žmonių ir pensininkų miestu“, - LNK žinioms sakė visaginietis Kęstas Gabriūnas.
Pardavėjai savo ruožtu teigia, jog pirkėjai pradėjo taupyti ir keisti savo įpročius.
„Anksčiau visaginiečiai pirkdavo brangias žuvis. Dabar visą dieną perkama tik silkė ir kitos pigesnės žuvys“, - teigė žuvies pardavėja Regina Kvedaravičienė.
Labiausiai miesto gyventojai bijo nedarbo. Uždarius atominę, vien šiemet be darbo liks maždaug pusė tūkstančio žmonių. Manoma, kad žmones atleis ir kitos, su elektrine susijusios, įmonės. Atleisti iš atominės elektrinės žmonės gauna papildomas garantijas, tačiau jos – ne visam gyvenimui. Naują darbą susirasti daug kam koją kiša valstybinės kalbos nemokėjimas.
Miesto valdžios didžiausias rūpestis – pritraukti investicijų. Tačiau tą padaryti, anot Visagino mero Vytauto Račkausko, be valstybės pagalbos yra sunku.
„Mes nesame įsikūrę prie svarbių magistralių, todėl verslui, kad jis ateitų pas mus, reikia padėti. Tai gali būti rėmimas iš struktūrinių fondų arba infrastruktūros sutvarkymas“, - sakė meras.
Pasak jo, šiais metais tik viena didesnė įmonė panoro įsikurti Visagine.
Plačiau apie tai – „LNK“ vakaro žiniose.