• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vadovauti būsimosios atominės elektrinės valdymo bendrovei bus kviečiami aukščiausio lygio vadybininkai, su kuriais bus pasirašomos sutartys ir kuriems bus mokamas didelis atlyginimas.

REKLAMA
REKLAMA

Premjeras Gediminas Kirkilas sako, jog valstybės indėlis šiame projekte bus administruojamas remiantis moderniais ir skaidriais principais, kurie leis išvengti korupcijos.

REKLAMA

"Manau, kad pačiame įstatymo projekte yra tam tikri saugikliai - privataus ir valstybinio verslo konkurencinis susidūrimas iš dalies užtikrins skaidrumą. Turės būti sukviestas aukščiausias menedžmentas, kurį valstybė kvies administruoti jos lėšas", - interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė G.Kirkilas.

REKLAMA
REKLAMA

Maždaug 7,5 mlrd. litų vien Lietuvos investicijų pareikalausiantis naujos atominės elektrinės įstatymo projektas numato, kad į naują didelį susivienijimą bus sujungtos valstybės valdomos bendrovės "Lietuvos energija" bei Rytų skirstomieji tinklai ir privataus kapitalo elektros paskirstymo bendrovė VST.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valstybė valdys 51 proc. naujos grupės akcijų, o į likusią dalį, be VST, vėliau galės pretenduoti ir kiti privatūs Lietuvos ir užsienio investuotojai. Planuojama, kad jie būsimosios galingos "Lietuvos energijos" akcijų galės įsigyti per biržą.

REKLAMA

"Tai didžiulis ekonominis projektas, milijardinis projektas - jo vertė lygi kone pusei mūsų metinio biudžeto. Aš neabejoju, kad jis sujudins visą mūsų ekonomiką" - kalbėjo G.Kirkilas.

Projektas numato, kad Lietuva būsimojoje valdymo įmonėje turės 34 proc. akcijų, o Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos bendrovės lygiomis teisėmis valdys po 22 proc. akcijų.

Be atominės elektrinės, kurią planuojama pastatyti iki 2015 metų, keturios valstybės ketina iki 2013 metų iš Lietuvos nutiesti ir elektros jungtis į Lenkiją ir Švediją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų