Trečiadienio popietę į posėdį susirinkusi Vilniaus miesto savivaldybės taryba skubos tvarka apsvarstė ir bendru sutarimu pritarė prieš du mėnesius išrinkto mero Gedimino Paviržio ir jo pirmojo pavaduotojo Juozo Imbraso atsistatydinimo pareiškimams.
G. Paviržis ir J. Imbrasas birželio 5 dieną pareiškė norą atsistatydinti iš pareigų, kad paspartintų municipalinės valdžios formavimą. Vilniaus savivaldybės tarybos sprendimus dėl mero G. Paviržio išrinkimo ir jo pavaduotojo J. Imbraso skyrimo birželio 6-ąją panaikino ir Vilniaus apygardos teismas. Tačiau, jei G. Paviržis ir J. Imbrasas nebūtų atsistatydinę savo valia, dar 14 dienų iki teismo sprendimo įsiteisėjimo formaliai jie būtų buvę laikomi miesto vadovais ir nebūtų buvę galima rengti naujų rinkimų. Tokiu atveju Vilnius merą būtų turėjęs tik mėnesio pabaigoje.
Patenkinusi atsistatydinimo pareiškimus, Taryba perėjo prie reikšmingiausio darbotvarkės klausimo - naujojo mero rinkimų. Į šį postą pasiūlyti du kandidatai - 35 metų Liberalų ir centro sąjungos vadovas Artūras Zuokas bei 62 metų socialdemokratas G. Paviržis.
Pristatydamas G. Paviržį Tarybos narys socialdemokratas Rimantas Vaitkus teigė, kad šį kandidatą palaiko socialdemokratai, socialliberalai, Rusų sąjungos, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir socialliberalų atstovai Vilniaus taryboje.
Tuo tarpu A. Zuoką pristatęs Tarybos narys Liberalų ir centro sąjungos atstovas Vytautas Bogušis teigė, jog savo parašais šį kandidatą parėmė 26 Tarybos nariai, tarp jų - įgaliojimus susistabdęs liberalas Vilmantas Drėma ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovai Tadeušas Filipovičius bei Janas Tadeušas Dovgialo.
Posėdyje užsiregistravo 50 Tarybos narių iš 51 išrinkto savivaldybių tarybų rinkimuose. Į posėdį neatvyko T. Filipovičius.
Rinkimus stebi Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) nariai Živilė Verbylaitė, Edvardas Gružas bei Sigitas Groblys.
Kaip Eltai sakė VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas, stebėtojai į posėdį deleguoti pačios Vilniaus miesto tarybos atstovų prašymu. Jie užtikrino, kad VRK stebėtojams bus suteikta galimybė netrukdomiems sekti mero rinkimų eigą. Anot Z. Vaigausko, minėti VRK nariai atstovauja skirtingų grupių interesams, todėl neturėtų kilti abejonių dėl jų šališkumo. Ž. Verbylaitę į VRK delegavo Algirdo Brazausko socialdemokratinė koalicija, S. Groblį - Lietuvos liberalų sąjunga, o E. Gružą - Teisininkų draugija.
Pasitelkti stebėtojus nuspręsta prisimenant skandalingą balandžio 30-osios posėdį, kai opozicijos pastangomis buvo bandoma Vilniaus meru išrinkti A. Zuoką ir pripažinti negaliojančiu balandžio 9 dienos posėdį, kuriame A. Zuokas pralaimėjo G. Paviržiui. Tada, prasidėjus balsavimui dėl A. Zuoko kandidatūros, tarp politinių oponentų įvyko susistumdymų. Netikėtai į ligoninę patekęs tuometinis Liberalų sąjungos narys Vilmantas Drėma buvo paskelbtas dingusiu be žinios. Po šio incidento jis sustabdė savo narystę Liberalų sąjungoje.
Trečiadienį prie savivaldybės pastato prieš posėdį su plakatais: "A. Zuokui - haneriai, liaudžiai - Kariotiškės", "Lietuvos sostinė - A. Zuoko pinigų kišenė" ir pan. piketavo kelios grupelės A. Zuoko politinių priešininkų.
ELTA