• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

NASA pareigūnai susirūpinę dėl degalų kiekį matuojančių prietaisų painių rodmenų ketvirtadienį atidėjo daugkartinio erdvėlaivio "Atlantis" startą ir sakė, kad jis gal įvykti ne anksčiau kaip šeštadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Pareigūnai mano, kad du iš keturių tokių prietaisų sugedo dėl elektros instaliacijos problemos. Jie bando nustatyti, ar įmanoma išspręsti šią problemą ir ar priešingu atveju būtų galima vis tiek saugiai pradėti misiją.

REKLAMA

"Nebeturime galimybių paleisti (erdvėlaivį) rytoj. Ankstyviausia mūsų galimybė ... bus šeštadienį", - ketvirtadienį sakė misijos vadovas LeRoy Cainas (Lerojus Keinas).

NASA šią 11 dienų truksiančią misiją turi pradėti iki gruodžio 13 dienos. Jos metu į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS) turi būti nugabenta Europos kosmoso agentūros mokslinė laboratorija "Columbus".

REKLAMA
REKLAMA

"Atlantis" turi turėti laiko išskristi iš TKS prieš tai, kai Saulės spindulių kritimo kampas pradės kelti erdvėlaivio perkaitimo pavojų.

Oro ir visos kitos sąlygos misijai buvo palankios, bet ketvirtadienį ryte du iš keturių prietaisų, esančių degalų bako suskystinto vandenilio dalyje, neišlaikė įprasto, prieš startą atliekamo patikrinimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Tie davikliai yra bako dugne ... ir jie mums parodo, maždaug kada baigsis degalai", - žurnalistams sakė L.Cainas.

Daugkartinis erdvėlaivis kildamas į orbitą sunaudoja daugiau kaip 2,2 mln. l sušalusio vandenilio ir deguonies. Jei varikliai baigiantis degalams neišjungiami, gali įvykti sprogimas.

REKLAMA

Pirmasis po 2003-iųjų katastrofos, kai grįždamas į Žemę suiro erdvėlaivis "Columbia" ir žuvo septyni jo astronautai, skrydis 2005 metų liepą dėl daviklių gedimų buvo atidėtas 13 dienų. Pasak L.Caino, saugumui padidinti daviklių sistema buvo tobulinama.

Drauge su penkiais JAV astronautais - vadu Stephenu Fricku (Stivenu Friku), pilotu Alanu Poindexteriu (Alanu Poindeksteriu), skrydžio inžinieriumi Rexu Walheimu (Reksu Volheimu), Lelandu Melvinu (Lilandu Melvinu) ir Stanley Love'u (Stenliu Lovu) - į TKS turi skristi vokietis Hansas Schlegelis (Hansas Šlegelis) ir prancūzas Leopoldas Eyhartsas (Leopoldas Eihartsas).

Jie padės instaliuoti "Columbus" - 8,2 m ilgio ir 4,6 m diametro laboratoriją, skirtą biologijos, fizikos ir medicinos eksperimentams atlikti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų