• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme iškilmingai atidengtos paminklinės lentos VU rektoriams Juozui Bulavui (1909-1995), Jonui Kubiliui (1921-2011) ir Rolandui Pavilioniui (1921-2011). Ceremonijoje žodį tarė J. Bulavo anūkas Viktoras Bulavas, J. Kubiliaus dukra doc. Birutė Petrauskienė ir R. Pavilionio našlė prof. Aušrinė Marija Pavilionienė.

REKLAMA
REKLAMA

Pradėdamas ceremoniją VU Senato pirmininkas prof. Domas Kaunas kalbėjo apie tai, kad universiteto bendruomenė puikiai atmena įvykius, garsinančius jo vardą, mokslininkų vardus ir jų kūrinius, įėjusius į Europos ir pasaulio mokslo istoriją, taip pat ir universiteto vadovus, kurie sunkiomis akimirkomis gelbėjo Lietuvos mokslo ir valstybės garbę.

REKLAMA

Rektorius prof. Benediktas Juodka pasidžiaugė Senato sprendimu atidengti paminklines lentas rektoriams Didžiajame kieme, kur pagerbiami iškiliausi bendruomenės nariai, tarptautinio lygio mokslininkai. Šie trys rektoriai suvaidino labai svarbų vaidmenį naujojoje universiteto istorijoje.

J. Bulavas - teisininkas, valstybės ir visuomenės veikėjas, Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio dalyvis, Konstitucijos projekto iniciatorius ir vienas autorių, Seimo narys. Būdamas rektoriumi išlaikė svarbiausioje šalies aukštojoje mokykloje lietuvišką dvasią.

REKLAMA
REKLAMA

J. Kubilius - Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino III laipsnio ordino kavalierius, du kartus Lietuvos valstybinės premijos laureatas, naujos matematikos krypties - tikimybių teorijos ir skaičių teorijos mokyklos Lietuvoje kūrėjas ir vadovas, žmonių sąmonėje įtvirtinęs universitetą kaip visuotinės reikšmės simbolį ir ilgiausiai jam vadovavęs rektorius (1958-1991).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Pavilionis - Europos mokslų ir menų akademijos narys, Europos Parlamento narys, vienas ryškiausių kultūros ir politikos kūrėjų, skelbęs vieningos Europos, vakarietiškai filosofijai būdingas pakantumo ir minties laisvės vertybes. Universiteto istorijoje liks kaip akademinės minties laisvės puoselėtojas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų