• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kauno apskrities priklausomybės ligų centre oficialiai atidaromas pirmasis Lietuvoje valstybės išlaikomas ilgalaikės reabilitacijos skyrius vaikams, priklausomiems nuo psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo. Dabar bus užtikrinta nemokama kompleksinė pagalba – teikiamos visos reikiamos paslaugos nuo prevencijos iki ilgalaikės reabilitacijos, finansuojamos valstybės lėšomis.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu 3 mėnesių trukmės gydymo paslaugas vaikams, kaip ir visiems sergantiems priklausomybe nuo psichoaktyvių medžiagų, teikia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos priklausomybės ligų centrai.

REKLAMA

Gydymo metu atliekama detoksikacija, gydymas medikamentais, ugdoma motyvacija. Kai vaikai padedant specialistams atsisako vartoti narkotikus, jiems turi būti suteikta galimybė gauti kokybiškas reabilitacijos paslaugas. Gyvendami reabilitacijos centre, vaikai tęsia mokymą, specialistai jiems padeda ugdyti socialinius įgūdžius, pasitikėjimą savimi. Ilgalaikė vaikų reabilitacija iki šiol buvo teikiama tik reabilitacijos bendruomenėje „Apsisprendimas“ Ukmergės rajone.

REKLAMA
REKLAMA

Ilgalaikės reabilitacijos centrą steigti LR Vyriausybės buvo numatyta dar 2006 metais. Tačiau organizatoriai susidūrė su miestelių priešiškumu. Viršužiglio ir Jiezno miestelių, kuriuose buvo tinkamos sąlygos įsteigti tokį centrą, gyventojai baiminosi, kad jų miestelius užplūs narkotikų prekeiviai, o besigydantys vaikai plėšikaus ir trikdys žmonių ramybę. Buvo raginimų siųsti juos į apleistus vienkiemius miškuose ir net įkalinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Gyventojų priešiškumas rėmėsi ne asmenine neigiama patirtimi, bet pasenusiais stereotipais ir žinių stoka, - prisimena A. Astrauskienė. – Dėl šių priežasčių bendruomenės atsisakė ne tik investicijų ir papildomų darbo vietų sukūrimo, bet ir galimybės padėti vaikams. Juk tikrąją grėsmę kelia ne besigydantys vaikai, o vartojantys narkotikus ir nesikreipiantys pagalbos į specialistus. Tokie asmenys nenori gydytis, daro nusikaltimus“.

REKLAMA

Šiandien šalyje veikia 15 reabilitacijos bendruomenių, skirtų kvaišalų vartojimo atsisakiusiems suaugusiems. Vietos gyventojai, kur įsteigti šie centrai, nesiskundžia jų kaimynyste. Atvirkščiai – tokiose įstaigose sukurtos papildomos darbo vietos, skiriamas valstybės finansavimas, ateina ir Europos Sąjungos lėšos.

Nepaisant kliūčių LR Vyriausybė, Narkotikų kontrolės departamentas, Kauno apskrities viršininko administracija ir Kauno apskrities priklausomybės ligų centras rado optimalų sprendimą. Reabilitacijos įstaigoje vaikai gyvens ir mokysis vienerius metus, kad sustiprėję galėtų grįžti į visuomenę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų