Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Krizę sukėlė darbo žmonių sutriuškinimas. Kapitalistai kojomis norėjo sutrypti Darbo Lietuvą. Buržuaziniai veikėjai patys sukėlė netvarką ir suirutę, kad visus pramonės ir žemės ūkio darbuotojus paguldytų po žeme. Matosi, kaip meluojama, apgaudinėjama, apsimetama "mažiukais" arba "juokdariais". Naikinamos kultūros, švietimo įstaigos, griaunama gamyklos, fabrikai.
"Netikėtas sugrįžimas yra precedento neturinčio didelio masto ekonominio eksperimento rezultatas. Po praėjusių metų dramatiško ekonomikos nuosmukio, po tam tikrų dvejonių kanclerė A. Merkel nusprendė paremti krizės programą, paremtą britų ekonomisto Johno Maynardo Keyneso (Keinso) teorijomis. Remdamasis Didžiosios depresijos patirtimi, profesorius teigia, kad Vyriausybė turi greitai reaguoti, parengdama didelių valstybės išlaidų programų kryptis.

Laikydamasi Keinso teorijos, buvusi Didžiosios koalicijos vyriausybė su centro dešiniaisiais krikščionimis demokratais (CDU) ir centro kairiaisiais socialdemokratais (SPD) paruošė platų stimuliavimo ir finansinės paramos priemonių paketą, kuriame numatyta 480 milijardų eurų sunkumų patiriantiems bankams, 115 milijardų eurų finansiškai nusilpusioms įmonėms ir 80 milijardų eurų dviem programoms, skatinančioms vidaus ekonomiką. Kaip sakė finansų ministras Peras Steinbriukas, tikslas buvo „įveikti ugnį ugnimi.“

Nuostolių nepavyko išvengti. Vyriausybė palaikė leisgyvių bankų gyvybę ir gelbėjo bendroves, kurių nereikėjo gelbėti. Ji skyrė pinigus, leidžiančius bendrovėms mažinti gamybos apimtis, ir mokėjo premijas vartotojams.

Nors milžiniškos pinigų sumos buvo ir iššvaistytos, priemonės pasirodė labai naudingos istorinio ekonominio nuosmukio laikotarpiu. Vyriausybės skolos šoktelėjo, tačiau tuo pat metu bendrovės gavo naujų užsakymų, vartotojai turėjo daugiau pinigų, ir bankai, nebejausdami pavojaus, kad jų skolininkai gali netrukus bankrutuoti, pradėjo vėl skolinti.".........
lietuvos valstybė stato finansinę piramidę.bet neužilgo ateis laikas kada nesugebės mokėti palūkanų už paimtas paskolas,ir nieks neskolins.pasirodo valstybės tai pat gali bankrutuoti.
Mechanizmai jau seniai sukurti.Tik jie ne kiekvieno nosiai suprantami.Dar koja kisa visokiausi politiniai motyvai.Mat krizes iveikti reikia ir noreti.Yra interesu grupes,kurioms krizes nesa didziulius pelnus.Pvz.usu maxima,kuriai pataikauja konservai.:)Kam iveikineti krizes,jei po to kris pelnas?
Mechanizmai jau seniai sukurti.Tik jie ne kiekvieno nosiai suprantami.Dar koja kisa visokiausi politiniai motyvai.Mat krizes iveikti reikia ir noreti.Yra interesu grupes,kurioms krizes nesa didziulius pelnus.Pvz.usu maxima,kuriai pataikauja konservai.:)Kam iveikineti krizes,jei po to kris pelnas?
Na ir nusikalbejai.
"Jei Europa galėtų parodyti (įsivaizduokime blogiausią finansinių įsipareigojimų nevykdymo scenarijų), kaip toks procesas veiktų..."

Bėda ta, kad niekas negali parodyti, kaip tas procesas veiktų, kadangi nežino. Tai ką parašė šis mokslininkas tėra konkretaus atvejo aprašymas ir SPĖLIOJIMAI, kas būtų jeigu būtų. Neegzistuoja globalių ekonominių-socialinių krizių įveikimo mechanizmai, vienintelis iki šiol žinomas būdas yra PASAULINIS KARAS. Taip krizės įveiktos Pirmojo ir Antrojo pasulinių karų atveju. Kiti būdai dar nežinomi. Lokalios Azijos ir Pietų Amerikos ekonominės krizės nebuvo tokios gilios, kaip dabartinė, todėl iš jų dar buvo galima išbristi. Dabar gi pagalbos nėra iš kur laukti...
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų