Tačiau Sethas Shostakas, Nežemiško intelekto paieškos instituto (angl. Search for Extraterrestial Intelligence (SETI) institute) Kalifornijoje direktorius, mano, kad jie gali atrodyti visiškai kitaip. Iš tiesų, jis galvoja, kad ateiviai yra panašesni į mašinas. Tokia pat linkme, panašu, juda ir žmonija.
„Pagalvokite apie tai, ką mes padarysime šiame amžiuje – mes išrasime mąstančias mašinas, – S. Shostakas sakė laidoje „Startalk“, kurią veda Neilas deGrasse‘as Tysonas, – Ateiviai galimai jau yra tai padarę, taigi tikrieji ateiviai tikriausiai primena mašinas.“
Žinoma, jis nemano, kad ateiviai yra vaikščiojantys ir kalbantys robotai. Jis turi omenyje, kad netolimoje ateityje tam tikros dirbtinio intelekto formos galės pačios, be žmonių įsikišimo, atlikti tam tikras funkcijas. Skriedamas kosmose, ir vienas tirdamas žvaigždes toli nuo namų, šis dirbtinis intelektas turės didelį šansą išlikti ilgiau nei jo biologiniai kūrėjai.
„Nuo technologijų, galinčių siųsti signalus į kosmosą, išradimo iki dirbtinio intelekto sukūrimo praėjo vos keli šimtmečiai, o šnekant kosminiu požiūriu, toks laiko tarpas yra nepaprastai trumpas, – elektroniniame laiške „IFLScience“ rašė S. Shostakas, – Todėl man atrodo, kad didžioji dalis intelekto visatoje yra dirbtinis.“
Laidos pradžioje S. Shostakas skundėsi, kad dauguma pranešimų apie pastebėtus NSO (Neatpažintas skraidantis objektas), atrodo, visus ateivius vaizduoja taip pat. O tokių atvejų yra daug – maždaug 10 000–20 000 per metus. Vyras taip pat pasakojo, kad pats susilaukia daug skambučių iš NSO entuziastų.