Mokslininkų, nagrinėjančių mimozos augalą, teigimu, įmanoma, kad ateityje lėktuvų sparnai bus lankstūs, o robotai keis savo formą.
Kaip informuoja naujienų agentūra AFP, krūmokšnio lapai, kurie atsitraukia nuo mažiausio prisilietimo, gali sąlygoti naujo tipo struktūrų, kurios galėtų suktis, lankstytis ar net pačios save taisytis, kūrimo pradžią, aiškina Mičigano universiteto mechaninės inžinerijos profesorius Kon-Well Wang.
„Šis reiškinys yra įmanomas dėl osmoso – vandens judėjimo į ir iš augalo ląstelių. Impulsai, kaip antai prisilietimas, priverčia vandenį palikti tam tikras ląsteles, taip jos subliūkšta. Tada vanduo pereina į kitas ląsteles, kurios išsiplečia. Šie mikroskopiniai pokyčiai leidžia augalui judėti ir keisti formą platesniu mastu“, – dėstė mokslininkas.
Mimozos augalas gali pats judėti ir tai yra matoma plika akimi.
Šių procesų stebėjimas gali padėti sukonstruoti ląsteles su specialiais mechanizmais, įsitikinęs mokslininkas.
„Mes galima sukurti tokias ląsteles, kokių norime. O tada jas įdėti į tam tikras struktūras ir kontroliuoti jų judesį ir eigą, – aiškino Kon-Well Wang. – Šiuo metu nagrinėjame tik paprasčiausius dalykus, tačiau galvoje turime daug planų“.
Jis paminėjo lėktuvų su formą keičiančiais sparnais, panašiais į tuos, kuriuos turi paukščiai, idėją, taip pat mintis apie įvairias mašinas, kurios galėtų pakeisti formą, pavyzdžiui, tam, kad palįstų po tiltu ir pan.