„Tai, ką šis Nicoje gimęs paryžietis sugeba išgauti akordeonu, yra kažkas, ko pasaulis dar niekada negirdėjo. Tai ateities legenda groja!“ – V. Peirani apibūdina laikraštis „Süddeutsche Zeitung“.
Daugeliui žmonių akordeonas asocijuojasi su Rytų Europos liaudies muzika, kitiems jis primena šiltais vasaros vakarais Prancūzijos lauko kavinėse skambančias melodijas, o tretiems šis instrumentas – neatsiejama Pietų Amerikos muzikos kultūros dalis. Akordeono garsai išties apima visą išvardintą paletę ir net yra puikus džiazo instrumentas, ką įrodo ir 2013 m. geriausiu Prancūzijos džiazo muzikantu tituluotas V. Peirani. „Nepaprastai įspūdingas akordeonisto techninis meistriškumas, kurį papildo nuostabus humoro jausmas ir muzikalumas,“ – liaupsių negaili muzikos kritikai. Tačiau kelio pradžia ne rožėmis klota buvo...
Pradėjęs studijuoti Nicos nacionalinėje muzikos konservatorijoje, kur išryškėjo jo talentas, V. Peirani netruko susišluoti gausybės apdovanojimų įvairiuose konkursuose kaip klasikinio akordeono atstovas. Tačiau nepaprastai sužavėtas ir įkvėptas amerikiečių džiazo pianisto Billo Evanso bei prancūzų džiazroko grupės „Sixun“ kūrybos, nutarė savo instrumentu užkariauti džiazo pasaulį. Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje muzikos ir šokio konservatorijoje (kur muzikantas nusprendė tęsti studijas) šis jo noras sutiktas itin skeptiškai. Vis tik netrukus šviežias V. Peirani požiūris į akordeoną sukėlė kuo tikriausią perversmą. 2003 m. po laimėjimo festivalyje „La Défense Jazz Festival“, jam plačiai atsivėrė durys į džiazo pasaulį, o norą groti kartu pareiškė tokie elitiniai muzikai kaip Renaud Garcia Fons, Louis Sclavis, Vincent Courtois, o su Michel Portal ir Daniel Humair užsimezgusi kūrybinė draugystė tęsiasi iki šių dienų. Be viso to, V. Peirani įgyvendino ne vieną savo projektą, demonstruodamas išskirtinius gebėjimus akordeonu pažaboti įvairiausius žanrus – nuo klasikos iki roko.
2013 m. Vokietijos leidybinė kompanija „ACT“ išleido debiutinį prancūzo muzikos įrašą „Thrill box“. Pavadinimas puikiai iliustruoja tai, ką akordeonistui reiškia jo instrumentas – išvertus į lietuvių kalbą „Virpulio dėžutė“. Albume girdimi subtiliausi muzikiniai niuansai, atskleidžiantys jį ne tik kaip jautrų instrumentalistą ir pasakotoją, bet ir kaip inteligentišką bei rafinuotą kompozitorių.
„Akordeonas galbūt neatitinka kiekvieno „Virpulio dėžutės“ įsivaizdavimo, tačiau Peirani padarė viską, kad pagristų albumo pavadinimą ir tokį instrumento apibūdinimą. Virpuliai išreiškiami labiau racionaliai nei intuityviai, tačiau jų gausu ir aišku, kad ateityje bus dar daugiau,“ – rašoma akordeono virtuozo pirmojo albumo recenzijoje.
Ateities akordeono legenda. Vincent Peirani (akordeonas, Prancūzija). Programoje originalios kompozicijos.
Rugpjūčio 18 d., pirmadienį, 19 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje (Vilniaus g. 30, Vilnius)