• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Valdas Adamkus Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininku siūlo skirti šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėją Joną Prapiestį.

REKLAMA
REKLAMA

Šeštadienį vykusiame susitikime gavęs kandidato sutikimą prezidentas kreipsis į teisėjų tarybą dėl pritarimo savo pasirinkimui bei teiks J.Prapiesčio kandidatūrą Seimui.

REKLAMA

Pasak prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, J.Prapiestį V.Adamkus pasirinko „įvertinęs jo administracinę patirtį, patirtį Konstituciniame Teisme, jo didelį autoritetą teisėjų bendruomenėje ir tai, kad J.Prapiestis buvo vienas iš nepriklausomos Lietuvos teisinės sistemos kūrėjų“.

Pats J.Prapiestis teigė prezidento siūlymą užimti AT pirmininko postą priėmęs „kaip pripažinimą ir įvertinimą, pasiūlymą įdomaus, bet nelengvo darbo“. „Nematau priežasčių, kodėl tokio pasiūlymo turėčiau atsisakyti“, - sakė kandidatas.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš kelias dienas visuomeninė organizacija Piliečių santalka paragino prezidentą nesiūlyti J.Prapiesčio AT vadovu, šiai kandidatūrai nepritarė ir prie Prezidentūros piketavę buvę KHK kompanijos indėlininkai. Jie kaltina J.Prapiestį neužkirtus kelio KHK valdžiusio koncerno EBSW veiklai.

Atsakydamas į šiuos kaltinimus, J.Prapiestis juos vadino „politizuotais ir dirbtiniais“. „Kaip ir kiekviena institucija, taip ir Teisingumo ministerija tuo laikotarpiu turėjo savo griežtai apibrėžtą veiklos sritį ir privatizavimo klausimų ministerija nekuravo“, - kalbėjo J.Prapiestis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis dėl to jis pripažino, kad kilus kaltinimų bangai, jis pradėjo abejoti, ar verta kandidatuoti į AT vadovus.

„Man buvo keista, komisija dėl EBSW veiklai tirti veikė kelis metus, aš nė karto nebuvau niekur kviečiamas, išvados irgi nebuvo kaltinančios ir (...) po to formuluojama mintis - susidėjo su EBSW“, - stebėjosi J.Prapiestis.

REKLAMA

Kartu jis pridūrė, kad jei būtų atsisakęs prezidento siūlymo, tai „pripažinimas savo kaltės, kurios aš niekur nematau“.

EBSW veiklą Seime 2005-2006 metais tyrusi laikinoji parlamentinė komisija nustatė, kad valstybės institucijos tuomet nesiėmė pakankamų priemonių, kad būtų apsaugotas viešasis interesas.

J.Prapiestis EBSW veiklos metais buvo teisingumo ministru.










REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų