Italų mokslininkai teigia, jog dar prieš dešimt metų atrastas asteroidas 1999 RQ36, ilgą laiką laikytas Žemei nepavojingu bent jau artimiausią šimtmetį, gali ateityje pridaryti daug nemalonumų. Tiesa, tai tik hipotezės, tačiau tokiais atvejais astronomai daug juokauti nelinkę.
Ilgai nieko pernelyg nedominęs asteroidas 1999 RQ36 suintrigavo Italijos mokslininkus. Pizos universiteto specialistai, vadovaujami Andrea Milani, nusprendė patikrinti jo susidūrimo su Žeme tikimybę pritaikius Jarkovskio efektą. Tai rusų inžinieriaus - technologo Jarkovskio sukurta asteroidų trajektorijos skaičiavimo metodika, įvertinanti asteroido paviršių kaitinantį kosmoso spinduliavimą. Jis gali padidinti asteroido pagreitį.
Naujose italų mokslininkų skaičiavimų išvadose teigiama, kad tikimybė, jog asteroidas tarp 2169 ir 2199 metų susidurs su Žeme, prilygsta 1:4000. O tai jau pakankami didelė tikimybė.
Asteroido skersmuo – 560 metrų. Jeigu jis pataikytų į vandenyną, galėtų sukelti milžinišką cunamį, o gal ir net sunaikintų kai kuriuos žemynus. Pasak mokslininkų, geriausia galimybė paveikti asteroido judėjimo kryptį siekiant išvengti galimo susidūrimo bus tarp 2060 ir 2080 metų. Tuo metu jį reikėtų nustumti nuo dabartinio kurso apie vieną kilometrą. Jeigu tokia misija bus vykdoma po 2080 metų, tuomet asteroidą teks nuvilkti bent kelias dešimtis kilometrų į šalį.
Tiesa, kol kas šio asteroido grėsmė yra tolima, ir dabar didžiausią galimą pavojų iš žinomų asteroidų kelia „Apophis“.