Šį penktadienį Seime pažymint Tarptautinę šeimos dieną Seimo narės Astos Baukutės iniciatyva organizuojama konferencija, kurios tikslas – atkreipti politikų ir visuomenės dėmesį į žindymą, kaip į vieną pagrindinių žmogaus ir visuomenės formavimosi veiksnių.
Kaip rašoma Seimo narės pranešime spaudai, natūralus kūdikio maitinimas dažnai ignoruojamas neįvertinant jo svarbos, o taip pat - dėl komercinio spaudimo vartoti įvairius motinos pieno pakaitalus.
„Konferencijoje bus diskutuojama ir ieškoma kelių, kaip grąžinti žindymo tradicijas Lietuvoje, pasitelkiant švietimo ir ugdymo institucijas“, – teigė A.Baukutė.
A. Baukutės teigimu, natūralus vaiko maitinimas krūtimi ypač aktualus sunkmečiu. Paskaičiuota, kad per mėnesį kūdikio šeima įvairiems pieno mišiniams išleidžia apie 120 litų, o per metus natūraliai maitinant krūtimi galima sutaupyti daugiau negu 1400 litų ir įsigyti puikų vežimėlį vaikui. Tuo tarpu pieno mišinių pramonė iš Lietuvos gauna per 5 mln. litų pajamų iš motinos pieno pakaitalų, kurių poveikis žmogaus organizmui, vaiko vystymuisi galutinai neištirtas“, – teigia A. Baukutė.
Pasak jos, žindymas, kaip natūralus vaiko maitinimas, neegzistuoja nei vienoje vaikų, moksleivių, suaugusiųjų mokymo programoje. „Tyliai ignoruojama jo reikšmė vaiko vystymuisi, nors Pasaulio sveikatos organizacija yra pripažinusi, kad natūralus kūdikio maitinimas ne tik taupo šeimos pinigus, apsaugo kūdikį, mamą nuo ligų, bet ir gerokai padidina žmogaus intelektą“, – įsitikinusi Seimo narė.
Naujausias tyrimas apie žindymo įtaką intelektui rodo, kad tris mėnesius natūraliai žindytų vaikų intelektas yra aukštesnis už tų, kurie nebuvo žindyti ar žindyti trumpą laiką. Tuo tarpu ilgą laiką žindytų vaikų intelektas yra beveik šešiais balais aukštesnis.
Nereiktų pamiršti ir žindymo ekologiškumo: tokiam kūdikių maitinimui nereikia brangių natūralių išteklių, išvengiama ir aplinkos taršos, kuri neatsiejama nuo motinos pieno pakaitalų gamybos bei naudojimo, rašoma A. Baukutės pranešime spaudai.