Europos seksologai sunerimę – pasaulis persisotino kūniška meile, vis daugiau žmonių išgyvena seksualinę „anoreksiją“.
Neseniai atliktas tyrimas, kurio duomenys paskelbti žurnale „Mente&Cervello“ rodo, jog pasaulyje sparčiai didėja aseksualų ir antiseksualų skaičius, o 40 porų iš 100 atisako fizinio artumo, rašo Italijos dienraštis „La Repubblica“.
Visas laisvos meilės laikotarpis nuo 1970-ųjų iki šių dienų buvo pilnas užuominų „apie tai“, todėl atėjo laikas, kai „to“ pasidarė per daug.
Reklama, televizija, realybės šou, internetas ir visas kitas „pornografinis triukšmas“, atrodo, nulėmė tai, jog kūniški malonumai nustojo džiuginti. Vis daugiau žmonių sąmoningai renkasi susilaikymą ar patiria libido sutrikimus.
Sekso rodo tiek daug, apie jį kalba tiek daug, jog galų gale tuo metu, kai lieki vienas/-a su partneriu, mylėtis nebesinori.
Paskutiniame Europos seksologų federacijos kongrese buvo paskelbti tokie duomenys: per dešimt metų aseksualių asmenų padaugėjo du kartus.
Su šia problema susiduriantys vyrai dažniausiai savo partnerei pareiškia, kad jiems skauda galvą, tačiau vėliau, jausdami kaltę, bando slėpti savo problemą sakydami, jog jie turi meilužę.
Aseksualumas itin plinta tarp jaunų žmonių.
Aven (Asexual visibility and education network) – aseksualų interneto forumas JAV atsirado 2001 metais ir šiuo metu visame pasaulyje turi 10 tūkst. registruotų lankytojų.
JAV universitetuose egzistuoja studentų organizacija, kuri pasisako už skaistybę, tarp kitko, jai priklauso ir nemažai vaikinų.
„Tarp Italijos jaunimo pastebime beveik visišką seksualinę anoreksiją, - sako Romos universiteto andrologas Giorgio Franco. – „Jau būdami paaugliai jie turi itin daug informacijos ir yra emancipuoti, tačiau sulaukus 25-35 metų amžiaus, jų seksualumas slopsta“.
Norėdami paaiškinti šią problemą seksologai bando ieškoti paralelių su valgymo sutrikimais, kuomet persivalgius tam tikro produkto, į jį nebesinori net žiūrėti.
Aseksualumo problema įgauna vis didesnį mastą: realūs susitikimai nukeliami neribotam laikui, atsiranda pseudo sekso poreikis, Amsterdamo sindromas.
Pavyzdžiui, vyrai vis dažniau patalpina internete filmuotus savo mylimosios vaizdus, kad galėtų ją matyti, bet ne liesti.
Ką gi, kai tabu nebeliko, svarbiausias tapo „YouTube“.