• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apie darbuotojų trūkumą prabyla vis daugiau Lietuvos verslininkų. Pasak „Hanner“ vadovo Arvydo Avulio, nors ir siūlomos nemenkos sumos, patys lietuviai atsisako dirbti.

Apie darbuotojų trūkumą prabyla vis daugiau Lietuvos verslininkų. Pasak „Hanner“ vadovo Arvydo Avulio, nors ir siūlomos nemenkos sumos, patys lietuviai atsisako dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Žinių radijo“ laidoje „Verslo pozicija“ A. Avulis kalbėjo, kad darbo jėgos trūksta katastrofiškai, nepaisant 7–8 proc. nedarbo Lietuvoje. Manoma, kad tai gali būti ir struktūrinė problema, kuomet tie žmonės tiesiog nelabai patys nori dirbti.

REKLAMA

„Jei anksčiau tik statybos sektoriuje sakiau, kad trūksta, šiandien iš kitų verslo sektorių girdžiu, kad tokia pati situacija. Įmonės vežiojasi po 70 km iš kaimų, mažesnių miestelių, kad tik kažkas stovėtų, dirbtų. Mes jau net nekalbame apie kvalifikuotus – nekvalifikuotus.

Statyboje mes irgi kartais prašome, kai vėluojame objektus užbaigti, padirbėti šeštadienį. Negali prisikviesti. Sakai, kad dvigubai mokėsi ir vis tiek ne. Čia toks sindromas formuojasi, kuris daug įtakos turi Lietuvos ekonomikai“, – kalbėjo jis.

REKLAMA
REKLAMA

Verslininkas pripažįsta, kad problema yra labai aiški – emigracija, kuri vyksta dėl žemų atlyginimų. Tačiau tuo pačiu ir siūlo paieškoti darbų, kur mokama daugiau.

„Statybininkas gali ir 1–2 tūks.t Eur uždirbti, jei nesiseka ir nepavyksta gali ir 500–600 Eur. Jei jis nori užsidirbti – gali, bet jei nenori, nežinau kaip priversti dirbti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kodėl nuolat verkšlenama kad tokios mažos algos? Eikit ten kur duoda daugiau, dirbkit efektyviai, kokybiškai atlikit darbus ir statybose uždirbsit gerai. Jei emigruoja, dirba daug daugiau valandų tada ir uždirba aišku daugiau. Bet kai čia siūlom, tai sako ne“, – teigė A. Avulis.

Anot jo, vienintelis būdas – nukraujavimą papildyti kitu krauju, t.y. įsivežti iš kitų šalių darbo jėgą.

REKLAMA

„Šiais ar kitais metais, jei nesupaprastinsime sąlygų, nepagerinsime, kad būtų paprasčiau įsivežti, tai jau kitais metais pradėsime jausti, kad ekonomika stoja dėl darbo jėgos, šių metų ekonomikos augimo gera prognozė, bet aplinkui yra šalių, kur BVP augimas buvo ir 5–6 proc., o mes džiaugiamės, kad pas mus 2 proc.“, – komentavo „Hanner“ vadovas.

REKLAMA

Paklaustas apie profsąjungų ir kai kurių politikų skatinimą įsipareigoti kelti atlyginimus, A. Avulis drąsiai atsakė, kad jam tai jokių problemų nesudarytų, tačiau reikia galvoti ir apie kitus verslus.

„Man tinka tas kelias 20 proc. kelti atlyginimus. Kuo mes greičiau padidinsime atlyginimus, tuo greičiau emigracijos klausimus išspręsime. O tada jau ir kitaip pradėsime kalbėti, matysime kitas problemas Lietuvoje ir kitus klausimus, kuriuos spręsti. Bet reikia įvertinti, kad vieni gali pakelti, o kiti ne. Aš tai galiu ir padaryčiau, bet, pavyzdžiui, mano gimtasis miestas – Marijampolė. Ten kavinėje ar galėtų 20 proc. pakelti atlyginimus – nežinau, negaliu pasakyti. Jeigu gali, manau kad pakels, jei negali – nepakels. Kai kurios įmonės padidinusios atlyginimus turės pakelti ir produktų kainas. Ar jos liktų konkurencingos Europoje? Reikia dar tai įvertinti, ar neliks jos bankrutuojančiomis“, – mano jis.

Be to, pokalbio metu A. Avulis pasisakė, jog dabar statybininkai migruoja iš Vilniaus į Kauną, mat ten statomi nauji biurų, gyvenamieji pastatai.

Išsamiau žiūrėkite vaizdo įraše.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų