Artinantis plėšrūnui, paukščiai įprastai skleidžia garsus, siekdami įspėti kitus apie kylantį pavojų, tačiau sparnuočių keliamas triukšmas grobuoniui gali padėti lengviau surasti auką. Naujas tyrimas įrodė, kad artinantis pavojui paukščiai savo jauniklius nutildo.
Nacionalinio Australijos universiteto mokslininkai Tonya Haff ir Robert Magrath tyrinėjo Australijoje gyvenančius paukščius, siekdami išsiaiškinti, kaip pasikeičia jų elgesys su jaunikliais artinantis plėšrūnui, rašo ScienceNews.org.
Paukščių jaunikliai, reikalaudami maisto, skleidžia verksmingą garsą, kuris plėšrūnus gali atvilioti tiesiai pas juos. Tačiau mažųjų paukštukų tėvai gali juos greitai nutildyti, siekdami išvengti besiartinančio pavojaus.
Mokslininkai siekė išsiaiškinti, kaip paukščiai elgiasi išgirdę jauniklių skleidžiamo cypsėjimo garso įrašus, pajutus besiartinantį plėšrūną. Pastebėta, kad paukščiai, girdėdami plėšrūną, dažniau skleisdavo jauniklius raminantį signalą.
„Tyrimo rezultatai rodo, kad paukščiai tėvai gali apdoroti informaciją apie aplinką lizdelyje ir besiartinantį pavojų ir taip apsaugoti pažeidžiamus jauniklius“, – rašo T. Haff ir R. Magrathas.