Viena pažeidžiamiausių sričių – žmogaus virškinamojo trakto ertmėje esantys mikroorganizmai. Jų įvairovė didelė – apie 500 skirtingų ryšių mokroorganizmų skiriasi ir savo išvaizda, ir funkcijomis. Gerieji mikroorganizmai metabolizuoja valgomą maistą, stimuliuoja imuninę sistemą, prisideda prie naudingų vitaminų sintezės ir mineralų pasisavinimo proceso bei slopina žalingųjų mikroorganizmų dauginimąsi. Mažėjant šių „gerųjų bakterijų“ kiekiui organizme, mūsų savijauta pastebimai prastėja.
Išsiaiškinus tokią situaciją reiktų ne skubėti rinktis cheminės sudėties vaistus, o išbandyti maisto papildus, galinčius atkurti mikroflorą. Populiarus variantas – probiotikai. Maisto papilduose iš gyvų organizmų dažniausiai naudojamos bakterijos, rečiau – mieliagrybiai. Tokie papildai padeda atsikurti nauraliam virškinimo sistemos mikroorganizmų balansui ir užtikrina tinkamą organizmo funkcijų koordinavimą.
Dažnai tokius papildus pradedama vartoti tuomet, kai jau pajuntami virškinimo sutrikimai. Vienas dažniausių variantų – probiotikais susidomima po to, kai virškinimas ima trikti dėl ilgą laiką vartojamų stiprių antibiotikų. Tačiau siekiant geros savijautos, tokius papildus su mikroorganizmas galima vartoti ir prevenciniais tikslais, t. y. siekiant nuolat palaikyti organizmui pakankama mikroflorą.