• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant Melagių dienai, balandžio 1-ajai, Apgavysčių muziejaus kuratorius įspėja, kad rasti gerą melagystę - labai sunku.

REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant internete sudėtų gražių neegzistuojančių muziejaus patalpų San Diege nuotraukų, ši "įstaiga" veikia tik adresu "www.museumofhoaxes.com". Jos kuratorius Alexas Boese (Aleksas Besė) kaip ir kasmet skelbia 100 didžiausių melagysčių sąrašą ir teisybės dėlei įspėja, jog iki šių metų balandžio 1-osios jame neatsirado nieko nauja.

REKLAMA

"Šiemet naujų įrašų nėra, norint jų rasti, reikia gerokai paieškoti", - teigia A.Boese, trijų knygų apie melagystes autorius, kurio vienas kūrinys vadinasi "Begemotas suėdė nykštuką: melagysčių ir kitų nesąmonių vadovas" (Hippo Eats Dwarf, a Field Guide to Hoaxes and Other B.S.).

REKLAMA
REKLAMA

"Melagystė yra retas derinys, turintis kažką juokingo, kuo žmonės patikės", - priduria žinovas.

Iš jo sudaryto populiariausių melagysčių dešimtuko matyti, kad visi į jį patekę pavyzdžiai yra žiniasklaidos pramanai, kuriais žmonės ėmė ir patikėjo, o tarp jų pirmauja žinia apie "gerai užderėjusius šveicariškus spagečius".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A.Boese, 1975 metais Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo BBC naujienų laida "Panorama" paskelbė, kad stojus šiltai žiemai ir iš esmės išnaikinus baisiuosius makaronų kenkėjus straubliukus, kokių gamtoje šiaip jau nesama, šveicarų ūkininkams užderėjo didžiulis spagečių derlius.

REKLAMA

Laidoje buvo parodyta filmuota medžiaga, kurioje esą Šveicarijos ūkininkai nuo medžių saujomis renka spagečius.

Antrojo pasaulinio karo nepriteklių nualinti ir niekada rafinuotu gastronominiu skoniu negarsėję britai ėmė skambinti į televiziją norėdami išsiaiškinti, kaip tuos spagečių medžius auginti.

REKLAMA

Tarp didžiausių melagysčių minimas ir 1962 metais vienintelės Švedijos televizijos stoties parodytas pranešimas, esą žiūrovai gali nespalvotą televizorių pakeisti spalvotu užtempdami ant ekrano nailoninę kojinę. Tuo susigundė keli šimtai tūkstančių švedų.

Dar sąraše yra Siddo Fincho (Sido Finčo), išgalvoto kamuoliuką paduodančiojo žaidėjo, norėjusio žaisti už "Mets" komandą, istorija, kurią 1985 metais žurnalo "Sports Illustrated" garsiajam balandžio numeriui parašė George'as Plimptonas (Džordžas Plimptonas).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žurnalas rašė, kad S.Finchas žaisdamas mėto beisbolo kamuoliuką greičiau nei bet kas kitas ir yra ištobulinęs "kamuoliuko padavimo meną" Tibeto vienuolyne, vadovaujamas "didžio poeto ir budistų šventojo Milarepos".

Viena naujausių melagysčių - 1996 metų balandžio 1-osios pokštas, kurį sugalvojo greitmaisčio bendrovė "Taco Bell Corp.".

Ji paskelbė iš federalinės vyriausybės nusipirkusi Amerikos istorijos simbolį - Laisvės varpą, menantį XVIII amžių, ir nuo šiol keičianti pavadinimą į "Taco Liberty Bell".

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų