Protestų bangai nusiritus po visą arabų pasaulį, buvo paviešintas Amnesty International pranešimas, kuriame skelbiama, kad kovo 9–osios protesto Egipte metu moterų demonstracijos buvo slopinamos naudojant elektros šoką, darant asmeninius apieškojimus, kaltinant moteris prostitucija ir atliekant joms „skaistybės patikrinimus“.
Ši demonstracija vyko Egipte praėjus mėnesiui po to, kai Egipto prezidentas Hosnis Mubarakas atsistatydino, nusiritus protestų bangai ir nepasitenkinimui, nutaikytiems į jo pašalinimą ir demokratinių reformų įvedimą.
Neseniai vienas Egipto generolas pripažino, kad tokie „skaistybės patikrinimai“ iš tiesų buvo atliekami moterims, suimtoms per demonstracijas šių metų pavasarį. Tai buvo pirmasis prisipažinimas po ankstesnio visų karinių valdžios organų neigimų.
Per kovo mėnesį vykusią demonstraciją buvo suimta 17 moterų, bet kaltinimai, kad valdžios organų atstovai kankino suimtąsias ir atliko joms „skaistybės testus“, buvo atmesti. Tačiau tik dabar aukštas pareigūnas, nenorėjęs būti identifikuotas, patikino, kad „skaistybės testai“ buvo praktikuojami.
„Sulaikytos merginos nebuvo panašios į mano ar jūsų dukteris. Šios merginos nakvojo Tahriro aikštėje palapinėse po atviru dangumi kartu su vyriškos lyties protestuotojais, kai kuriose palapinėse net buvo rasta Molotovo kokteilių ir narkotikų“, – pasakojo jis CNN žurnalistams.
Generolas paaiškino, kad skaistybės patikrinimai buvo atliekami tam, kad moterys vėliau negalėtų apšmeižti Egipto valdžios organų ir apkaltinti jų išžaginimu. „Mes norėjome įsitikinti, kad jos jau nebuvo skaisčios, kad nebūtų jokių nesusipratimų ir kaltinimų“, – teisinosi generolas. „Nė viena iš jų nebuvo skaisti“.
20–metė kirpėja Salwa Hosseini, kurios pavardė dominuoja Amnesty International pranešime, papasakojo žiniasklaidai, kaip uniformuoti kareiviai pargriovė ją ant žemės, pliaukštelėjo jai, o paskui ėmė grasinti ginklu, vadindami ją prostitute.
„Jie norėjo mus pamokyti, pažeminti ir atimti orumą“, – tvirtino S. Hosseini.
Elgesys su moterimis tapo nepakenčiamas po to, kai kalinės buvo nugabentos į karinį sulaikymo punktą Heikstep. Būtent ten vyriškos giminės daktarai merginoms atliko „skaistybės testus“.
Nukentėjusioji pasakojo, kad merginos nesutiko, kad vyrai gydytojai atliktų testus, tačiau po grasinimų ginklais buvo priverstos sutikti. „Skaistybės patikrinimus“ merginoms atliko gydytojai, tačiau keli kareiviai kaip liudininkai stovėjo netoli lovos, ant kurios buvo vykdoma apžiūra.