Gryno eterinio aliejaus niekada negalima tepti tiesiai ant odos, jį būtina sumaišyti su neeterinio aliejaus pagrindu, santykiu 1:30, pavyzdžiui, 30 lašų saldžiųjų migdolų arba jojobos aliejaus (pastarieji geriausiai tinka kūdikiams) ir 1 lašas jūsų pasirinkto eterinio aliejaus. Nerekomenduojama kūdikių odelės tepti mineraliniais arba maisto ruošimui skirtais aliejais.
Jei eterinio aliejaus instrukcijoje nurodytas kitoks santykis su pagrindu, visada laikykitės minimalios dozės.
Saugokite, kad aliejaus nepatektų į akis bei ant kūdikio gleivinės – burnos, genitalijų.
Vienas aromaterapijos seansas turėtų trukti 15-30 min., ne ilgiau.
Jei neturite aromatinės lempos, tiks ir paprastas puodelis: įpilkite į jį verdančio vandens, pasemkite iš jo 1 šaukštelį vandens, sumaišykite su 1 lašu eterinio aliejaus ir tik nedidelę dalį šio mišinio supilkite atgal į puodelį. Indą su vandeniu ir aliejumi pastatykite ant žemo stalelio ar grindų, tik pasirūpinkite, kad kūdikis ar kiti vaikai jo nepasiektų.
Jei norite paruošti šiltą vonelę, prieš įlašindama į ją eterinio aliejaus sumaišykite 3 jo lašus su specialiu emulgatoriumi, o tada ištirpinkite 100 ml vandens. Į kūdikio vonelę (50 l vandens) užteks 2 arbatinių šaukštelių tirpalo. Emulgatorių gali atstoti medus, jūros druska, jogurtas ar pienas (3 lašai aliejaus, 1 šaukštas pieno ir 100 ml vandens).
Kad sukurtumėte būtiną aromato koncentraciją patalpoje, skaičiuokite taip: 1 lašas eterinio aliejaus atitinka 23-24 mg aromatinės medžiagos. Kad kambario oras įgytų gydomąjį poveikį, reikia 1 mg aromatinės medžiagos 1 kubiniam metrui oro suaugusiesiems ir 0,3-0,5 mg vienam kvadratiniam metrui vaikams (priklausomai nuo amžiaus: 0,3 mg – kūdikiams, 0,5 – mokyklinio amžiaus vaikams).
Ligos ir jų gydymas
Ūmių kvėpavimo takų ligų bei gripo gydymui ir profilaktikai rekomenduojamas aromaterapijos kursas su levandų arba eukalipto aliejais – 12-14 seansų.
Ramunėlių ir levandų aliejai pagerins kūdikio miegą.
Saldžiojo migdolo ir jojobos aliejai, sumaišyti lygiomis dalimis, puikiai drėkina ir maitina sausą odelę.
Ramunėlių ir levandų aliejai padeda įveikti iššutimus ir bėrimus. Sumaišykite juos lygiomis proporcijomis, o tada 1 lašą mišinio ištirpinkite 0,5 l šilto virinto vandens. Nepamirškite emulgatoriaus. Nupraususi vaiką įtrinkite jo odelę frotiniu rankšluosčiu, suvilgiusi jį vandeniniame aliejų tirpale, o tada sausai nušluostykite.
Pilvuko diskomfortą nuramins švelnus masažas su tokiu mišiniu: 1 lašas krapų aliejaus sumaišomas su 30 ml saldžiųjų migdolų aliejaus. Paguldykite mažylį ant nugaros, išsitepkite delnus aliejumi ir sukamaisiais judesiais pagal laikrodžio rodyklę pamasažuokite pilvuką.