Už Seimo Statuto pataisą po svarstymo balsavo 64 parlamentarai, prieš buvo 59 ir susilaikė 9 politikai. Kadangi balsavusių prieš ir susilaikiusių buvo daugiau, pakeisti Statuto nepavyko. Projektas grąžintas tobulinti.
Iš koalicijos partnerių Seimo Statuto pataisų nepalaikė konservatoriai Audronius Ažubalis ir Valdas Rakutis, liberalai Juozas Baublys, Andrius Bagdonas, Viktoras Pranckietis, Jonas Varkalys ir Juozas Varžgalys.
„Galėtume eiti Kalėdų švęsti, bet kai Kalėdų Senelis prievartos būdu ir buldozeriu bando prastumti Seimo Statuto pataisą dėl vienos politinės grupės, iš tiesų yra labai keista. Keista, kai reikia išsaugoti valdančiąją daugumą ir vienos valdančiosios daugumos atstovo nepraeina kažkuris įstatymo projektas ir kai projektas nepraeina, sako „Pakeiskim Statutą, nebesilaikykime 6 mėnesių termino“, - posėdyje sakė parlamentaras iš opozicijos Remigijus Žemaitaitis.
„Dar keistesnis dalykas, kad šiandien Statutas keičiamas ne todėl, kad yra nepaprastoji padėtis, ne todėl, kad mes turime konfliktą su Baltarusija, ne todėl, kad mes turime konfliktą su Kinija, ne todėl, kad mes turime konfliktą su Rusija, bet todėl, kad bandoma prastumti vieną ir paprastą įstatymą – tai yra Narkotinių ir psichotropinių medžiagų dekriminalizavimo įstatymas“, - tęsė R. Žemaitaitis.
Laisvės partija rinkimų metu savo rinkėjams žadėjo įteisinti lyčiai neutralią partnerystę bei dekriminalizuoti mažo kiekio narkotinių medžiagų turėjimą savo reikmėms, tai yra numatyti už tai ne baudžiamąją, o administracinę atsakomybę.
Tačiau abu klausimai Seime nerado pritarimo, o sukėlė didžiulį pasipriešinimą. Tai lemia, kad Laisvės partija valdančiojoje koalicijoje neranda pritarimo savo rinkimų pažadų įgyvendinimui. Tokia padėtis natūraliai verčia svarstyti, ar verta Laisvės partijai būti valdančiojoje koalicijoje, jeigu dauguma nepadeda įgyvendinti partijos rinkimų pažadų. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė anksčiau, neoficialiais duomenimis, yra pareiškusi, kad nepavykus įgvendinti šio rinkimų pažado jos vadovaujama politinė jėga galėtų imtis radikalių žingsnių.
„Gerbiama opozicija, aš nelabai suprantu jūsų nerimo dėl šio projekto. Šioje kadencijoje mes valdžioje, kitoje kadencijoje jūs valdžioje būsite, nereikės laukti kažkokių pusės metų termino ir galėsite nenumaldomai teikti visus projektus, kuriuos norite“, - opozicijos nepritarimo nesuprato konservatorius Justas Džiugelis.
Politikas į tai gavo atsakymą, kad kaitalioti Seimo Statuto vien dėl vienos politinės grupės norų nėra geriausia teisinė praktika, nesvarbu, kas yra valdančiojoje daugumoje.
Valdančiąją daugumą sudaro Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Liberalų sąjūdis ir Laisvės partija. Kartu jie vienija 73 parlamentarus, todėl turi tik trapią daugumą. Šiuo metu valdančiąją konservatorių partiją krato nesutarimai dėl baltarusiškų trąšų tranzito užkardymo, todėl padėtis koalicijoje ir taip nėra stabili. Laisvės partijos nepasitenkinimas situaciją galėtų dar labiau destabilizuoti.