„Kadangi subsidijų portfelis antram etapui yra 70 mln. eurų, tai įdėtos lubos 100 tūkst. eurų, nes resursai riboti. Tačiau (...) mes stebime situaciją ir neatmetu galimybės, kad tas lubas mes padidinsime, nes matome, kad karantinas vis dar veikia“, – žurnalistams antradienį sakė ministrė.
Taip ji kalbėjo po to, kai nuo karantino suvaržymų ypač nukentėjusių viešbučių, restoranų, turizmo ir sporto bei sveikatingumo įmonių atstovai antradienį susirinko į protesto akciją. Joje dalyvavusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė teigė, kad Vyriausybės, be kita ko, prašoma pakeisti paramos taisykles – panaikinti 100 tūkst. eurų lubas subsidijoms.
Ministrės teigimu, antrasis pagalbos priemonių paketas kol kas derinamas su Europos Komisija. Ji teigė tikinti, kad jo priemonės pradės veikti balandį.
A. Armonaitė ragino verslininkus naudotis pirmuoju pagalbos paketu, kurio portfelis siekia 150 mln. eurų, o paraiškų kol kas gauta už 50 mln. eurų.
„Verslai turi nebijoti ir pretenduoti per VMI sistemą. Svarbi žinia yra ta, jog jeigu jūs atitinkate kriterijus ir dabar 30 proc. apyvartos kritimą ir atitiksite 60 proc. apyvartos kritimą, į abu subsidijų etapus galėsite pretenduoti“, – sakė ministrė.
Ji taip pat pabrėžė, kad „Invega“ administruoja būtent maitinimo, apgyvendinimo ir kelionių organizatoriams skirtą priemonę, į ją galima pretenduoti.
A. Armonaitės teigimu, planuojama, jog pagalba verslui bus dalijama, kol tęsis karantinas, tačiau neatmetama, kad jos kurį laiką reikės ir veiklą p to atnaujinusiam verslui.
Vilniuje protesto akcijoje dalyvavusi E. Šiškauskienė teigė, kad Vyriausybės prašoma pakeisti paramos taisykles – panaikinti 100 tūkst. eurų lubas subsidijoms, taip pat prašoma paramos grįžtantiems į darbą žmonėms, restoranams – kompensuoti nuomą, o viešbučiams – komunalines ir pastoviąsias išlaidas.
Protesto akcijoje antradienį taip pat dalyvavo turizmo verslo bei sporto ir sveikatingumo sektorių atstovai. Jie Vyriausybės prašė paramos bei veiklos atlaisvinimo.