• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Klimatologai pastebi, kad ateinančios savaitės metu Arkties regione bus fiksuojama didelė, regionui nebūdinga šiluma.

Klimatologai pastebi, kad ateinančios savaitės metu Arkties regione bus fiksuojama didelė, regionui nebūdinga šiluma.

REKLAMA

Temperatūros anomalija vietomis normą viršys 20 laipsnių. Tokią situaciją užfiksavo Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA).

Prisiminkime, kad Arktyje dabar yra poliarinė naktis ir didžiojoje šio regiono dalyje saulė išvis nepakyla, tačiau vietos temperatūra čia bus aukštesnė nei 0 laipsnių.

Šiuo metu klimatologai mano, kad praėjusios žiemos tendencija vėl kartojasi ir gali lemti prastą jūros ledo augimą.

Kadangi tai yra ankstyva tendencija, kuri žiemą gali šiek tiek pasikeisti, atkreipkime dėmesį į dabartinę temperatūrą ir jūros ledo mastą Arkties regione. Bei į tai, kad 2016 - 2017 m. žiemą buvo užfiksuotas anomaliai mažas jūrų ledo priaugis.

Šiuo metu vidutinė oro temperatūra Arkties regione į šiaurę nuo 80-osios lygiagretės yra maždaug 3 laipsniais aukštesnė, nei ilgametis (1958-2002 m.) vidurkis. Naujausios modelio rekomendacijos rodo, kad ši tendencija išliks ir gali sustiprėti per artimiausias 10 dienų.

REKLAMA
REKLAMA

Peržvelgus 2016 metus matyti, kad 2016/2017 m. žiemą buvo būdinga nuolatinė aukšta temperatūra Arkties regione, gerokai aukštesnė už temperatūros rekordo vidurkį.

REKLAMA

Temperatūra vidutiniškai pakilo 5 laipsniais virš normos.

Stiprus ledynų tirpimas yra vienas labiausiai pastebimų klimato kaitos įrodymų

Šiaurės poliarinėje srityje ledo tirpimo tempai yra labai dideli. Arkties ledynų danga mažėja itin sparčiai. Lyginant ledo dangą, kuri vasaros pabaigoje būdavo prieš keturiasdešimt metų ir dabartinę, matyt, kad ji yra apie 40% mažesnė.

Taip pat yra nustatyta, kad daugiamečio ledo storis Arktyje taip pat mažėja. Jo storis siekdavo iki 2 - 3 metrų, o dabar jis yra sumažėjęs perpus.

REKLAMA
REKLAMA

Antarktidos žemynas taip pat patiria ledo nuostolius.

„Jau pernai vasarą buvo užfiksuotas prie Antarktidos, Antarktikos regione, intesnyvus ledo tirpimas. Ištirpo net milijonu kvadratinių metrų ledo daugiau, lyginant su daugiamečiu vidurkiu, tai rodo, jog ir pietiniame poliariniame regione šie procesai įgauna pagreitį”, – mini profesorius Arūnas Bukantis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų