Žemos, į beždžionę panašios ir prieš 4 mln. metų gyvenusios moters atradimas – vienas svarbiausių šių metų moksle, skelbia „Science“.
Ardi – maždaug 1,2 metro aukščio moteris, kuri riaumojo Afrikos miškuose prieš 4,4 mln. metų, yra seniausia šiuo metu žinoma moterų atstovė.
Ji iki 2009 metų seniausia pasaulio moterimi laikytą Lucy amžiumi pralenkė maždaug milijonu metų. Priduriama, kad jos atradimas pakeitė mūsų supratimą apie ankstyvąją žmonių evoliuciją.
Apie Ardi atradimą paskelbta šių metų spalį. Ji, kaip rašo britų „The Telegraph“, suteikia daugybę žinių mokslininkams apie tai, kokie buvome tik ką išlipę iš medžių.
Jos skeletas rastas šiandieninės Etiopijos teritorijoje turėtų būti „trūkstama grandis“ žmogaus evoliucijoje.
Teigiama, kad jos atradimas iš karto sugriovė mitą esą žmonės kilo iš šimpanzių – pasirodo, kad mes turėjome bendrą, daug senesnį protėvį.
Ardi arba Ardipithecus ramius, metų atradimu paskelbė Amerikos mokslo pažangos asociacijos (angl. American Association for the Advancement of Science) žurnalas „Science“.
Per milijoną skaitytojų turintis žurnalas sudarė dešimtuką svarbiausių mokslo įvykių, kuriame šalia Ardi atradimo įrašyti vandens Mėnulyje atradimas, „Hubble“ kosminio teleskopo pataisymas, genų terapijos ištobulinimas.