Jungtinių Amerikos Valstijų žurnalas „Time“ gegužės 10 d. paskelbė šimto įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą. Į jo kategoriją „Mąstytojai“ įtraukta ir Zaha Hadid, pirmoji moteris, kuriai paskirtas Pritzkerio prizas, vadinamas architektūros Nobelio premija.
Lietuvos žmonėms ji žinoma kaip architektė, laimėjusi tarptautinį uždarą architektų konkursą, projektuojant galimą Vilniaus Ermitažo-Guggenheimo muziejų Vilniuje, teritorijoje šalia Baltojo tilto.
59-erių metų irakiečių kilmės architektė yra vizionierė, kurios projektuoti pastatai yra tapę legendiniais dėl savo originalumo. Jiems būdinga aistra, natūralumas, stiprybė bei jausmingumas. Architektūros ekspertai pažymi, kad Z. Hadid savo kūriniams suteikia jai pačiai būdingo moteriško jausmingumo. Jos asmeninis stilius – plaukai, balsas, drabužiai – turi savitą ryšį su jos projektuotais pastatais: nuo Vitra geležinkelio stoties Weilyje prie Reino (Vokietija) iki Rosenthalio šiuolaikinio meno centro Cincinnatyje (JAV) ir pagaliau vieno naujesnių darbų – Ermitažo-Guggenheimo muziejaus Vilniuje.
„Jausmingumas, lengvumas, skulptūrinė jos darbų kokybė rezonuoja su žiūrovo jausmais ir protu iškart, kai tik pamatai bet kurį architektės projektuotą pastatą“, - žurnale „Time“ dizainerė Donna Karan.
Z. Hadid – tai kultūrinis tiltas tarp Rytų ir Vakarų, ji yra ne tik savojo laiko, bet kartu ir ateities moteris bei menininkė, paliekanti pėdsaką pasaulio architektūroje ir kultūroje.