Naudodami kompiuterinį tomografą, mokslininkai aptiko jo gerklėje didelę pjautinę žaizdą, kurios ilgis siekė 7 cm. Ši gili žaizda perpjovė trachėją ir visas stambias kraujagysles. Žaizdos viduje buvo aptiktas amuletas (Goro akis, faraono valdžios simbolis), vadinasi, žaizda užgijo iki mumifikavimo.
Remiantis šaltiniais, valdovą nuvertė jo sūnus Pentaveras ir viena iš jo žmonų. Iki šiol nebuvo žinoma, ar jis išgyveno perversmą, ar buvo nužudytas sąmokslininkų. Mokslininkų atradimai liudija, kad Ramzis III vis dėlto buvo nužudytas. Šie įvykiai vyko XII-XI a. pr. Kr.
Išsiaiškinę Ramzio III mirties aplinkybes, mokslininkai ėmė tirti jo numanomo žudiko mumiją. Jie ištyrė genetinę medžiagą, kurią paėmė iš mumijų kaulų, ir palygino tarpusavyje. Analizė patvirtinoi, kad faraonas ir 18-20 metų vyras, ko gero, buvo tėvas ir sūnus.
Tuomet mokslininkai ėmėsi tirti faraono sūnaus mirties paslapties, analizuodami tomografo kadrus. Tai atskleidė kelias nežinomas aplinkybes. Visų pirma, jo vidiniai organai ir smegenys nebuvo išimtos mumifikavimo proceso metu, kas prieštarauja visiosm tuometinėms laidojimo tradicijoms. Be to, vyro kūnas buvo įvyniotas į avies kailį, kuri buvo laikoma „nešvaria“ ir netinkama monarcho šeimos narių laidotuvėms. Antra, ant jo kaklo mokslininkai rado daugybę raukšlių ir įlenkimų, o jo krūtinęs ląsta buvo neįprastai išplatinta. Vertinant šiuos keistus faktus, buvo padarytos išvados, kad jaunuolis arba buvo palaidotas gyvas, arba buvo pasmaugtas prieš pat laidotuves.
Tokiu būdu, galima teigti, kad Ramzis III iš tiesų žuvo per jo žmonos ir sūnaus sąmokslą prieš jį. Šie duomenys, kaip numano tyrėjai, padės Egipto istorijos tyrėjams iššifruoti neaiškias ir dviprasmiškas frazes taip vadinamame Turino papiruse, kuris pasakoja apie perversmą ir Ramzio III žmonos ir jos bendrininkų teismą.