Seimo Pirmininkė Irena Degutienė kreipėsi į Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisiją, prašydama ištirti viešumoje paskelbtą informaciją apie žurnalistų pokalbių telefonu pasiklausymą bei apie tyrimo rezultatus informuoti visuomenę.
"Manau, kad ši komisija tikrai turėtų sureaguoti į tokius viešus pareiškimus. Oficialiai kreipiausi į tą komisiją, prašydama, kad būtų atliktas tyrimas. Jeigu taip yra iš tikrųjų, tai yra skandalas, jeigu tai yra netiesa - tai irgi yra skandalas. Tam, kad turėtume objektyvią informaciją ir atsakytume - taip ar ne, tam ir paprašyta būtent operatyvinės veiklos komisijos, kad ji atliktų tyrimą. Komisija turėtų konstatuoti, ar taip buvo, ar nebuvo", - penktadienį žurnalistams sakė I. Degutienė.
Parlamento vadovė pažymėjo, kad Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės nuostatai numato komisijos pareigą prižiūrėti, ar operatyvinės veiklos subjektų veikla atitinka Konstituciją ir įstatymus.
Šios komisijos narys, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas žurnalistams sakė, kad Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisija paskutinį kartą posėdžiavo, atrodo, gegužės mėnesį.
Seimo posėdžių sekretoriate yra įregistruotas siūlymas panaikinti šią komisiją.
Seimo Operatyvinės veiklos parlamentinės kontrolės komisijai vadovauja parlamentaras Aleksandras Sacharukas.
Informaciją apie galimą žurnalistų pokalbių telefonu pasiklausymą paskelbė Pilietinės visuomenės instituto direktorius, Piliečių santalkos pirmininkas Darius Kuolys. Šių metų spalio 21 dieną Baltijos televizijos laidoje "Akistata su Lietuva", o spalio 22 dieną interneto tinklalapyje "Delfi" D. Kuolys paskelbė turįs duomenų, kad Valstybės saugumo departamento darbuotojai klausosi tam tikrų žurnalistų pokalbių telefonu. Pasak D. Kuolio, klausomasi tų žurnalistų, kurie viešai kėlė klausimus dėl karininko Vytauto Pociūno žūties Baltarusijoje.
D. Kuolio duomenimis, žurnalistų pokalbių klausymasis prasidėjo po saugumo karininko V. Pociūno žūties Baltarusijoje ir tęsiasi iki šiol, o sankcijas šių pokalbių klausymuisi esą išduodavo Šiaulių apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Anatolijus Mirnyj ir Šiaulių apygardos teismo pirmininkas Boleslovas Kalainis.
Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže