Paspaudus šaltukui, ne tik mes iš spintos traukiame šiltesnius rūbus, bet kai kurie ir savo augintinius rengia drabužėliais. Ar to tikrai reikia? Jeruzalės Veterinarijos klinikos savininkas, veterinaras Kęstutis Aleksejūnas „Žinių radijui“ sakė, kad taip – ypač neaktyviai judantiems šuniukams.
„Kaip mes perkame kailinius žiemai, taip ir šuniukams reikėtų pagalvoti – jeigu jis neaktyviai labai sportuoja, daug juda, tai ta apranga galėtų mažesnė (būti – red.) arba jos visai nereikėtų. Jeigu jis (šeimininkas – red.) vaikšto pensininko režimu, niekur neskuba, tai iš tikrųjų šuo šalia eidamas gali sušalti. Tada rekomenduočiau pagal orą ir drabužį surasti“, - laidoje „Žvilgsnis“ sakė K. Aleksejūnas.
Veterinaras pabrėžia, kad šuniukas namuose turi komfortinę temperatūrą, + 22 laipsnius, o lauke gali būti ir -10, tai temperatūrų skirtumas yra žymus, tad šuniukus reikėtų pasaugoti.
„Mes, jei einame į lauką, užsidedame šiltą striukę ar megztinį, o šuniukas, jeigu lėtai eina, žinoma, sušąla. Mažų veislių šunys būna ir pakėlę kojas laiko arba būna susigūžę“,- sakė jis.
Jeigu šeimininkas aktyviai juda, pastebi K. Aleksejūnas, bėgioja ar greitai vaikšto, tada šunys kartu sušyla ir jiems mažiau reikia aprangos. Dar yra kategorija šuniukų, pabrėžia veterinaras, kurie turi stuburo problemas, sąnarių ligas ar panašiai, tad ypač drėgnu oru, kada lyja, veterinaras pataria juos apvilkti lietpalčiais.
Batų šuniukams, anot jo, gal ir nereikia, tačiau patepti pėdutes specialiu vašku praverstų.
„Miesto šaligatviai yra barstomi druska. Jeigu suskilusios pėdutės, tai papuola druska ir drėgmė per kojas, tai būna specialus vaškas, kuriuo galime tepti pėdutes, ir tokiu būdu galite apsaugoti šuniuko kojas“, - sakė jis.
Parengė Ieva Kazlauskaitė