• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Stereotipą, kad moterys yra plepesnės nei vyrai, paneigti arba patvirtinti per pastaruosius dešimtmečius bandė ne kartą ir ne du. Štai prieš penkerius metus amerikiečiai iš saulėtosios Kalifornijos Santa Kruze universiteto skaičiavo, rūšiavo ir apibendrino per dešimtmetį atliktų visų tyrimų šia tema rezultatus ir pareiškė: tai, kuri lytis daugiau kalba, lemia konkrečios situacijos. Ir kai kada būtent vyrai, o ne moterys, kalba daugiau, pavyzdžiui, šnekučiuodamiesi su savo žmonomis. O štai moterys gerokai daugiau plepa su savo vaikais ar mokslo draugais.

REKLAMA
REKLAMA

2011-aisiais kitas amerikietis, Jamesas Pennebakeris, paskelbė, kad abi lytys yra vienodai plepios. Pasak šio Teksaso universiteto psichologo, kalbos, kad vyrai per dieną ištaria tik apie 7 tūkstančius žodžių, o moterys – visus 20 tūkstančių, tėra dar vienas mokslinis mitas.

REKLAMA

Panašiai kaip ir istorija apie privalomus išgerti tris litrus vandens per parą. Pennebakeris pamėgino atkapstyti, iš kokio mokslinio darbo buvo išpešti ir žiniasklaidos pasigauti šie skaičiai, tačiau nepajėgė – taigi mito šaltinis tebėra nežinomas. Užtat pats mokslininkas sumanė tikrąją padėtį sužinoti paprastai ir be galimų iškraipymų: jis paprašė studentų kelias dienas nešiotis prisisegus jų kalbą fiksuojantį diktofoną, kuris veikė visą laiką ir kas keliolika minučių automatiškai 30 sekundžių įrašinėjo pokalbius. Reikia pasakyti, kad patys šnekantieji nežinojo, kada būtent įsijungia ir veikia įrašinėjimo mechanizmas.

REKLAMA
REKLAMA

Iš viso tokiu būdu buvo tiriama 400 studentų, o jų plepumas matuotas ištartų žodžių skaičiumi. Taigi paaiškėjo, kad tiek vyrai, tiek moterys kalba vienodai – per dieną ištardami apie 16 tūkstančių žodžių. Na, gerai, jei labai labai tiksliai, tai per 17 paros valandų merginos ištarė 16 215 žodžių, o vaikinukai – 15 669 žodžius, vadinasi, šiek tiek mažiau. Tačiau ne tiek, kad atsikratytų tarškančių plepių vardo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Aš tau skambtelėsiu!

Dar labiau situaciją jaukia pokalbių telefonu analizės – o jų technologijas kuriančios ir pardavinėjančios kompanijos yra atlikusios pačių įvairiausių. Štai prieš dvejus metus JAV kompanija „Nielsen“ paskelbė, kad moterys mobiliuoju telefonu kalba penktadaliu daugiau nei vyrai, negana to, per mėnesį išsiunčia vidutiniškai pusantro šimto daugiau SMS.

REKLAMA

Nenuostabu, kad ir telefono aparatą moterys pirmiausia vertina kaip bendravimo ir santykių su šeima bei artimaisiais puoselėjimo priemonę, na, o vyrams jis pirmiausia – reikalų tvarkymo priemonė (ak, tiesa, ir prestižo ženklas). Moterims pokalbiai telefonu sukelia daugiau teigiamų emocijų ir net yra priemonė kylančiam stresui malšinti!

REKLAMA

Tik ar iš tiesų viskas taip paprasta? O kaipgi 2007 metų britų sociologų tyrimo duomenys, gauti iš 3,5 tūkst. suaugusiųjų ir rodantys, kad vyras mobiliuoju telefonu kalbasi vidutiniškai 32 minutes, o moteris – tik 26 minutes. Palyginus šiuos duomenis su 2002-ųjų duomenimis, paaiškėjo tendencijos: vyrai telefonu ėmė kalbėti trečdaliu daugiau, o moterys – trečdaliu mažiau. Ar tai reiškia, kad moterys ima mažiau plepėti?

Sociologų nuomone, toli gražu ne: tiesiog pastaraisiais metais jos kur kas labiau pamėgo atsiradusias internetines alternatyvas – pradedant elektroniniu paštu ir baigiant socialiniais tinklalapiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų