Autorius pradeda nuo to: paklauskite savęs, ar kada pastebėjai, jog vaikštai ant pirštų galiukų šalia žmogaus, su kuriuo daliniesi lova? O galbūt jie panaudojo tavo paties nesaugumą, kad tu pasijustum ypatingas? Šie ženklai gali būti priešais tave.
„Kai psichopatas susipažįsta su nauja potencialia auka, jis turi ištestuoti, kiek ji leisis išnaudojama. Tai jie padarys su emociniu „kabliuku“, kuriuo sieks išmatuoti aukos emocinį atsaką. Psichopatas parinks tokias istorijas, kad jos paliestų tave emociškai ir iššauktų tavo užuojautą bei supratimą. Jeigu jautriai ir empatiškai jam atsakysi, tai bus psichopatui ženklas eiti toliau ir žiūrėti, kaip tu reaguosi“, – savo knygoje rašė D. Gillespie.
Požymiai
Tad ar tu susitikinėji su psichopatu? Autorius pateikia ženklus, kurių turėtum pasisaugoti.
Jis (ji) buvo neįtikėtinai žavūs ir būtent tokiu būdu, kokiu tu nori būti sužavėta (-s). Jis atspindėjo tavo lūkesčius ir svajones. Jiems patiko viskas, kas patiko jums – tai dažnai persikelia ir į lovą. Jis tiksliai žino, ko jūs norite, ir yra labai susikoncentravę, kad tai gausite. Psichopatai yra nuostabūs meilužiai.
Jis identifikavo ir panaudojo tavo nesaugias vietas, kad tu dar labiau jį pamėgtum. Jei tu buvai drovi, staiga pasijutai tarsi būtum įdomiausias žmogus kambaryje. Jeigu turėjai antsvorį, staiga tapai pati gražiausia būtybė, kurią jis kada sutiko. Kai esi su juo, jautiesi ypatinga.
Jis labai greitai įgavo tavo pasitikėjimą. Jis su detalėmis pasidalino asmeninėmis istorijomis apie savo asmeninį gyvenimą labai anksti. Tikslas – kad tu taip pat pasidalintum šia informacija apie save.
Jis darė didelį įspūdį. Jis tau kalbėjo istorijas apie didžiulius pasisekimus versle ir apskritai. Jis buvo toks pasitikintis savimi, kad tu net nesugalvojai patikrinti to, ką jis kalba.
Jis manipuliavo tavo gailesčiu. Iš pat pradžių papasakojo graudžią istoriją apie sunkią vaikystę, atsigavimą nuo vėžio ar kažką panašaus. Tai veikiausiai nebuvo tiesa. Tikslas – gauti tavo apgailestavimą ir prisirišimą. Mes esame mažiau kritiški žmonėms, kuriems jaučiame apgailestavimą.
Jam reikia dėmesio ir jie apsupa save fanais. Kai būsi užkibusi ant jo kabliuko, jis ims leisti laiką su kitais žmonėmis – naujomis potencialiomis aukomis – tam, kad tau primintų, kaip tau pasisekė, kad jis yra su tavim.
Jis daug meluos. Jis stengsis atkirsti tave nuo draugų ir šeimos, kad būtum priklausomas tik nuo jo. Jie niekada neprisiims kaltės dėl nieko.
Jis yra parazitas – tu mokėsi beveik už viską. Jis įsikels į tavo namus, naudos tavo automobilį, skolinsis pinigus iš tavęs.
Tu tapsi vakarykštėmis naujienomis. Kai tu užkibsi, atrodys, kad jam jau esi nuobodi. Jis kartais dings be jokių paaiškinimų.
Galiausiai būsi pamesta kaip karšta bulvė. Kai jis supras, kad jam esi nebenaudinga, santykiai baigsis lyg niekada neegzistavę. Jausiesi izoliuota, nesaugi, pamišusi, šokiruota ir tuščia.
Štai taip savo knygoje apie psichopatus rašo David Gillespie.