• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prieš Seimo rinkimus daug diskutuota, kas geriausia valstybei – ar atsinaujinusi partija su jaunesniais kandidatais ar patyrę politikos vilkai. Rinkimai ir reitingavimas atskleidė, kokius politikus žmonės nori matyti valdžioje.

Prieš Seimo rinkimus daug diskutuota, kas geriausia valstybei – ar atsinaujinusi partija su jaunesniais kandidatais ar patyrę politikos vilkai. Rinkimai ir reitingavimas atskleidė, kokius politikus žmonės nori matyti valdžioje.

REKLAMA

Dar prieš rinkimus buvo skaičiuota, kad visų 2016 m. Seimo rinkimuose dalyvaujančių politikų amžiaus vidurkis yra 49 m., kai tuo tarpu net 2012 m. amžiaus vidurkis buvo 47,2 m.

Portalas tv3.lt anksčiau atliktas septynių populiariausių partijų kandidatų pirmųjų 20–tukų daugiamandatėje apygardoje tyrimas parodė, kad politikų amžiaus vidurkis yra 51,5 m. Tad atsijauninimo pačiose partijose nedaug. Vis dėlto gyventojai balsuodami duomenis pakoregavo. Analizė atskleidė, kad daugiamandatę laimėjusios partijos į Seimą patenkančių kandidatų amžiaus vidurkis – 46, 9.

Mažiausias amžiaus vidurkis patekusių į Seimą – Liberalų sąjūdyje

Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis, išlipęs iš skandalų, liko ketvirtas partijų varžytuvėse daugiamandatėje apygardoje. Jiems atiteko 8 mandatai, tad išreitinguotasis aštuntukas, jau gali būti ramus. Jų amžiaus vidurkis 46,3.

REKLAMA
REKLAMA

Jauniausia kandidatė patekusi į Seimą – 27 metų Aušrinė Armonaitė. Būtent ją rinkėjai pakėlė per 13 pozicijų, iš 19 reitingo vietos į 6.

REKLAMA

Antra jauniausia partijos kandidatė, išlaikiusi savo poziciją reitinge – 33 metų Viktorija Čmilytė–Nielsen. Vyriausi kandidatai aštuntuke – 67 metų Kęstutis Glaveckas ir partijos lyderis 56 metų Eugenijus Gentvilas.

Į Seimą jau pateko ir Virgilijus Alekna (44 m.), Vitalijus Gailius (47 m.), Arūnas Gelūnas (48 m.).

Tėvynės sąjungoje – nauja karta iki 40

Neveltui pats Andrius Kubilius teigė, kad jo planas partijos lyderystę užleisti jaunajai kartai pasiteisino.

REKLAMA
REKLAMA

„Partijai ir Lietuvai reikėjo jaunos energijos ir ateityje to reikės dar daugiau. Mes esame tam pasiruošę. Tačiau laukia didžiulė atsakomybė demonstruoti ne tik jaunus veidus, bet ir jaunatvišką konstruktyvią energiją svarbiausiuose darbuose: Lietuva per artimiausią dešimtmetį gali įsiveržti į Europos stipriausių ekonomikų dešimtuką, bet tam reikia bendranacionalinės ambicijos ir valdžios intelektualios lyderystės“, – teigė A. Kubilius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Galima manyti, kad dėl įvykusio atsinaujinimo konservatorius palaikė ir nemaža dalis jaunimo, kadangi jie daugiausia balsų, palyginus su kitomis partijomis, surinko iš balsavimo paštu. Išankstiniuose balsavimuose daugiausia ir buvo matyti jaunimo.

Kadangi Ingrida Šimonytė (41 m.) laimėjo jau ir vienamandatę, o pati partija daugiamandatėje gavo 20 mandatų, žiūrime į garantuotą 21 – uką Seime. Jų amžiaus vidurkis – 46,9 m. Prieš reitingavimą TS–LKD partijos pirmojo kandidatų į parlamentą 20–tuko amžiaus vidurkis buvo didesnis – 49,4 m.

REKLAMA

Nemažai kandidatų iki 40 metų: Gabrielius Landsbergis (34 m.), Agnė Bilotaitė (34 m.), Radvilė Mokrūnaitė–Mikulėnienė (32 m.), Paulius Saudargas (37 m.), Tadas Langaitis (39 m.), Mykolas Majauskas (35 m.), Laurynas Kasčiūnas (34 m.). Iš šių kandidatų labiausiai reitingavime pakilo M. Majauskas – iš 36 į 13.

Vyriausia politikė iš patekusiųjų į Seimą – Irena Degutienė (67 m.), beje, ji reitingavime iš 2 vietos krito į 4. Kitų patekusiųjų amžius svyruoja nuo 40 iki 60 metų.

REKLAMA

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje – kandidatai vyresni

Antroji partija laimėjusi daugiamandatę apygardą – LVŽS – 19 mandatų. Pirmųjų devyliokis kandidatų sąraše amžiaus vidurkis – 51,7 m. prieš rinkimus dvidešimtuko vidurkis buvo 52,5 m.

Sąraše trys kandidatai iki 40 metų – Vytautas Bakas (39 m.), Mindaugas Puidokas (37 m.), Dovilė Šakalienė (38 m.). Pastaroji kandidatė reitinge kilo per 13 vietų į 17. V. Bakas iš 12 į 11, o M. Puidokas kilo iš 22 į 16.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vyriausiojo patenkančio į Seima kandidato amžius – 66 metai. Tai Eugenijus Jovaiša ir Viktoras Rinkevičius.

Vyriausieji – socialdemokratų partijoje

13 mandatų daugiamandatėje apygardoje pelniusi Lietuvos socialdemokratų partija turi didžiausią pateikusi7 5 Seim1 politikų amžiaus vidurkį – 57,1 m.

Jaunausiasis, ligoninėje gulintis ir rinkiminėje kampanijoje aktyviai nedalyvavęs Juras Požela (34 m.). Jis taip pat reitinge pakilo iš 8 į 7 vietą. Iki 50 metų amžiaus kategoriją patenka raminta Popovienė (46 m.) po reitingavimo likusi 10.

REKLAMA

Kitų būsimųjų seimūnų amžius svyruoja nuo 55 iki 65 metų. Vyriausiasis – Gediminas Kirkilas, kuris iš 6 reitingavime pakilo į 2 vietą.

LLRA ir TT kandidatų amžiaus vidurkiai – beveik tokie patys

Daugiamandatėje apygardoje po 5 mandatus iškovojusių partijų, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščionių šeimų sąjungos bei „Tvarkos ir teisingumo“, į Seimą keliausiančių asmenų amžiaus vidurkiai itin panašūs. LLRA – 54 m., o TT – 54, 2.

REKLAMA

Jau aišku, kad į Seimą keliaus ne tik 5 pirmi po reitingavimo LLRA sąrašo kandidatai, bet ir vienmandates apygardas laimėję Leonardas Talmontas (59 m.) ir Česlavas Olševskis (55 m.). Jauniausia šiame sąraše partijos lyderė Rita Tamašunienė – 43 metai. Vyriausiasis – 63 m. Michalas Mackevičius.

Verta paminėti, kad L. Talmontas taip pat stipriai kilo ir bendrame reitingavime – iš 138 sąrašo vietos pakilo iki 9.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tvarkos ir teisingumo“ partijos jauniausias į Seimą patekęs kandidatas – partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis (34 m.), o vyriausiasis – 65 metų.

Rimas Andrikis, kritęs iš 3 į 5 vietą. Partijos lyderis Remigijus Žemaitaitis išlaikė savo pirmąją poziciją.

Rinkimų antras turas vyks spalio 23 dieną.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų