Jis įsakė visiškai subombarduoti Kambodžą, pasižymėjo antisemitinėmis replikomis ir žiauriais pokštais apie moteris Baltuosiuose Rūmuose, sunaikindavo savo politinius oponentus negailėstingomis šmeižto kampanijomis. Ir, žinoma, jis melavo visai šaliai dėl dalyvavimo Votergeito skandale, todėl išliko JAV istorijoje kaip klastingiausias šalies prezidentas, praneša Daily Mail.
Turint omenyje visa tai, kuo buvo apkaltintas Richardas Nixonas, sunku įsivaizduoti, kad šis žmogus dar gali turėti kažkokių skandalingų paslapčių. Vis dėlto panašu, kad tokių paslapčių yra. Naujoji buvusio JAV prezidento biografija, kurią parašė Donas Fulsomas, pagyvenęs reporteris iš Vašingtono, dirbęs būtent Nixono laikais, atskleidžia dar daugiau faktų: 37 JAV prezidentas turėjo rimtu problemų su alkoholiu, mušdavo savo žmoną ir turėjo ryšių su mafija, įskaitant žymųjį Naujojo Orleano „krikštatėvį“ Carlosą Marcello, tuo metu galingiausią JAV gangsterį.
Tačiau pats skandalingiausias knygoje aprašomas faktas yra tas, kad homofobiškumu pasižymėjęs Nixonas pats galėjo būti gėjus. Jei ši versija pasitvirtins, atsivers visiškai naujas požiūrio taškas į paslaptingo politiko motyvaciją ir elgesį. Fulsomas teigia, kad Nixonas turėjo meilės romaną su savo geriausiu draugu, su Floridos mafija susijusiu prekeiviu narkotikais Charlesu „Bebe“ Rebozo.
Knyga pavadinimu „Tamsiausios Nixono paslaptys“ pasirodys prekyboje kitą mėnesį, maždaug tuo pat metu, kai Didžiojoje Britanijoje įvyks naujojo Clinto Eastwoodo filmo apie svarbių 20 amžiaus Vašingtono vyrų homoseksualų santykius premjera. Šiame kino filme CŽV vadovas J. Edgaras Hooveris, kurį suvaidino Leonardo DiCaprio, turi homoseksualių santykių su savo kolega Clyde'u Tolsonu. Vis dėlto Nixono romanas galėjo būti visai kitokio pobūdžio.
Prezidentas Nixonas dešinėje (nuotr. SCANPIX)
Bebe Rebozo buvo žemo ūgio, tamsaus gymio, gerai atrodantis JAV kubietis verslininkas, pasižymėjęs ilga žlugusių santykių su moterimis istorija ir artimais santykiais su Majamio mafijos bosais.
Tuometinis televizijos žurnalistas Danas Ratheris prisimena Rebozo kaip spinduliuojantį geidulingumu ir gašlumu, teigdamas, kad tai buvo kitus traukianti asmenybė su gražiomis akimis. Nixono biografas Fulsomas aptiko dokumentus ir liudininkus (tarp kurių CŽV agentai), kurie gali išsamiau papasakoti apie tai, kad prezidentas Nixonas ir Rebozo buvo daugiau negu geri bičiuliai.
Pasak Fulsomo, Nixono santykiai su Pat, jo žmona, tebuvo apgaulė. Alkoholio megėjas Nixonas, kurį netgi jo paties administracija vadindavo „mūsų girtuokliu“, pirmąją šalies ponią vadinadavo „suknista kale“ ir savo prezidentavimo metu dažnai ją mušdavo. Pora Baltuosiuose Rūmuose turėjo atskirus miegamuosius, o specialiame Nixono kurorte Key Biscayne ponia Nixon netgi nemiegodavo tame pačiame pastate, kai prezidentas su žmona ten ilsėdavosi. Tačiau Rebozo buvo gerokai arčiau. Fulsomas netgi teigia, kad Nixonas turėjo specialų padejėją, kuris turėjo prezidentą mokyti, kaip reikėtų bučiuoti žmoną, kad jie įtikinamai atrodytų kaip žmona ir vyras.
Rebozo (k.) ir Nixonas (d.) (nuotr. Wikipedia)
Kiek mes galime tuo tikėti? Nixonas mirė 1994 metais, ir jo reputacija nebeturi vilties būti ištaisyta. Ir, kaip ir Eastwoodo filme, šis atvejis neturi konkrečių įrodymų, tačiau tuo pačiu metu nėra ir laužtas iš piršto.
Fulsomas cituoja „Times“ žurnalo reporterį, kuris pietų Vašingtone metu prie stalo pametė šakutę. Kai žurnalistas pasilenkė po stalu paimti įrankio, jis pamatė, kad Nixonas ir Rebozo laikosi už vienas kito rankų. Susikabinimas buvo pakankamai intymus, kad jį būtų galima pavadinti „homoseksualiu“. Kitas to meto žurnalistas pasakoja, kad kartą, kai Nixonas kiek padaugino alkoholio, jis užsimiršo ir apkabino Rebozo taip, lyg tai būtų jo mergina per mokyklos išleistuves: „Kažkas tame buvo labai įtartino“.
Tačiau kas gi buvo tas Bebe Rebozo? Ir kokiu būdu neaiškus Floridos verslininkas su neaiškiomis seksualinėmis preferencijomis tapo geru labiausiai paranojiško 20 amžiaus politinio lyderio draugu?
Rebozo gimė du mėnesiai prieš Nixoną, 1912 metais. Jis buvo Kubos cigarų gamintojo sūnus – jauniausias iš devynių. Jau nuo vaikystės Charlesui Gregory'iui Rebozo prilipo „Bebe“ pravardė. Rebozo iškilo iš vos galą su galu suduriančios šeimos per prekybą nekilnojamuoju turtu ir bankininkystę. Pasak CŽV, jis turėjo artimų ryšių su Majamio mafijos bosais Santo Trafficante, Tampos krikštatėviu ir Alfredu „Big Al“ Polizziu, Meyer'io Lansky'io, kuris buvo Cosa Nostros „finansinėmis smegenimis“, statytiniu. Iki 1960-ųjų, CŽV agentai apie Rebozo žinojo tiek, kad jis nėra oficialus mafijos narys, tačiau yra artimai susijęs su organizauoto nusikalstomumo vykdytojais. Rebozo buvo įsigijęs žemių Floridoje kartu su savo verslo partneriu, kuris, kaip teigiama, buvo vienas iš galingiausių mafijos atstovų.
R. Nixonas (nuotr. Wikipedia)
Kai Rebozo 1964 metais Floridoje įkūrė savo asmeninį banką, Nixonas, tuo metu dirbęs advokatu, dalyvavo jo atidaryme, tapdamas pirmuoju banko įndėlininku. Pasak mafijos atstovo Vincento Teresa'os, bankas buvo skirtas plauti mafijos pinigams. Sunku įsivaizduoti, kad Nixonas, savo prezidentavimo metu kovą su organizuotu nusikalstomumu įvardijęs kaip prioritetą, galėjo nežinoti apie savo artimo bičiulio sąsajas su mafija.
Nixonas buvo ką tik laimėjęs vietą Kalifornijos Senate, kai 1950 metais pirmą kartą sutiko Rebozo. Bijodamas Nixono nervinės sistemos būklės blogėjimo, jo kolega senatorius George'as Smathersas pasiūlė Nixonui pailsėti Floridoje ir paprašė savo pažįstamo Rebozo, kad šis padėtų Nixonui atsipalaiduoti Majamyje.
Pirmasis būsimų draugų susitikimas vyko Rebozo žvejybos laive, tačiau nenusisekė. Rebozo skundėsi, kad Nixonas tik sėdėjo ir skaitė laikraščius, pasakęs vos kelis žodžius. Smathersui Rebozo vėliau pasakė: „Daugiau net nebandyk pas mane siųsti to kalės vaiko Nixono. Tas vyrukas nemoka kalbėti, negeria, nerūko... jis net nežvejoja“.
Tačiau Rebozo vėliau pakeitė nuomonę – pasak ciniko Smatherso, augantis Nixono populiarumas Vašingtone ir galimybė bendrauti su įtakingu žmogumi patiko Rebozo. Jau po kelių mėnesių pora buvo neišskiriama. Nixonas atvykdavo ilsėtis kartu su savo žmona Pat ir be jos. Nixono ir Rebozo draugystė buvo laikoma paslaptyje. Netgi „New York Times“ apie tai nepranešė 20 metų. Kai Niujorko žiniasklaida pabandė vykdyti tyrimą dėl Rebozo ryšių su mafija, tuojau pat įsikišdavo slaptosios tarnybos. Viskas buvo įslaptinta. Tačiau liudininkai pasakoja, kad Nixonas ir Rebozo tapdavo labai intymūs po tam tikro alkoholio kiekio.
R. Nixonas (nuotr. Wikipedia)
Kai Nixonas tapo prezidentu, Rebozo Baltuosiuose Rūmuose gavo savo kabinetą ir netgi miegamąjį. Rebozo į pastatą galėjo įeiti be patikrinimo. Jis dažnai lydėdavo Nixoną, kai šis vykdavo su vizitu į kurią nors Europos šalį. Prezidento administracijos nariai skundėsi, kad Rebozo manipuliuodavo Nixono laiku. Baltuosiuose Rūmuose juos pradėjo vadinti „meilužiais“.
Tačiau kai Rebozo būdavo vienas, jis buvo matomas apsuptas daugybės moterų. Jis organizuodavo didžiulius vakarėlius Majamyje, kurie pasibaigdavo orgijomis. Tačiau ar tai nebuvo tik fasadas, po kuriuo slėpėsi santykiai su Nixonu?
Kai Rebozo buvo 18 metų, jis tariamai turėjo romaną su vyru, Donaldu Gunnu. Jis vėliau vedė Gunno seserį, tačiau niekada su ja nesimylėjo. Rebozo vėliau turėjo ir daugiau santuokų, tačiau visos jos baigdavosi vienodai. Tuometiniai Majamio žurnalistai teigia, kad Rebozo priklausė miesto gėjų bendruomenei.
Vis dėlto kiti žurnalistai kvestionuoja, ar yra pakankamai įrodymų, kad ir Nixonas buvo gėjus. Taip, jie kartais viešai laikydavosi už rankų, abu turėjo problemų santykiuose su moterimis, tačiau įrodymų, kad buvo gėjai nėra. Viešumoje Nixonas dažnai pasisakydavo prieš homoseksualumą, vadindamas netradicinės seksualinės orienatcijos žmones ligoniais.
Votergeito skandalo metu Rebozo taip pat buvo apkaltintas dėl finansinių nusikaltimų, tačiau sugebėjo išvengti bausmių. Rebozo viso skandalo metu liko šalia savo draugo Nixono. Jis buvo prie Nixono lovos paskutinėmis jo gyvenimo akimirkomis. Kai 1998 metais Rebozo mirė, jis paliko 12 milijionų JAV dolerių Nixono memorialinei bibliotekai.
R. Nixonas (nuotr. Wikipedia)