• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ketvirtadienį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) atplėš konkurso vokus ir išsiaiškins – už kiek ir kas toliau administruos telefono numerio perkėlimą į kitą tinklą. Iš nieko milijonus susižėrusi bendrovė „Mano numeris“, išgrūsta pro duris, atrodo, mėgina lįsti per kaminą?

Ketvirtadienį Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) atplėš konkurso vokus ir išsiaiškins – už kiek ir kas toliau administruos telefono numerio perkėlimą į kitą tinklą. Iš nieko milijonus susižėrusi bendrovė „Mano numeris“, išgrūsta pro duris, atrodo, mėgina lįsti per kaminą?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip jau rašė balsas.lt, vos kelis darbuotojus turinčiai UAB „Mano numeris“ visi telekomunikacijų operatoriai ne vienerius metus mokėjo duoklę (po litą už bet kokį numerį), kuris teoriškai galėjo būti perkeltas. Bendrovė gautas lėšas sėkmingai sukinėjo po ofšorines zonas, o jos veiklą tikrinusi Specialiųjų tyrimų tarnyba nerado prie ko prisikabinti – konkursas, kurio metu bendrovė nugalėjo faktiškai savo pačios patronuojamąją įmonę, buvo surengtas teisėtai. Tad operatoriai, o per juos – ir vartotojai sėkmingai pildė oro pardavėjų kišenes.

REKLAMA

Ketina trauktis...

Neseniai žiniasklaida paskelbė, kad skandalingo oro pardavinėjimo kontora lyg ir ketina trauktis iš šio verslo. „Vilnius, rugsėjo 24 d. (BNS). Centrinės telefono numerių duomenų bazės administratorės bendrovės „Mano numeris“ savininkas ir vadovas Artūras Mickevičius teigia ketinantis trauktis iš šios veiklos, nors jo valdoma bendrovė dalyvauja RRT paskelbtame duomenų bazės administratoriaus konkurse.

REKLAMA
REKLAMA

Konkurse dalyvauja „Numerio perkeliamumo administravimo sistema“, kurios vienintelė akcininkė, Registrų centro duomenimis, yra A. Mickevičiaus valdoma įmonė „Mano numeris“.

Vis dėlto įmonės vadovas teigė ketinantis pasitraukti iš šios veiklos. „Aš apskritai ruošiuosi pabaigti su šituo, bet va čia dar tas konkursas vyksta, tai pasižiūrėsim, kas bus. Bet šiaip nelabai planuoju. Jeigu ir būtų laimėtas konkursas, tai tada irgi galvočiau, kaip čia viską daryti. Bet aš asmeniškai matau sau kitų iššūkių, (...) kitais dalykais užsiiminėsiu“, – BNS sakė A. Mickevičius ir pažymėjo, kad ateities planus sieja ne su Lietuva ir ne su telekomunikacijų sritimi.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

...bet ruošiasi atgimti

Tačiau ne viskas taip paprasta. Situacija dabar, trumpai aiškinant, tokia: baigėsi naujas konkursas numerio perkėlimo paslaugoms pirkti, šiandien įvyks vokų atplėšimas. Dalyviai trys – mobiliųjų operatorių konsorciumas ir net dvi įmonės, tiesiogiai susijusios su ta pačia bendrove „Mano numeris“, kuri formaliai šįkart nedalyvavo.

REKLAMA

Kas tai per įmonės? Ogi UAB „Erlstate software“, kurios steigėjai yra A. Mickevičius (formaliai besitraukiančios UAB „Mano numeris“ vadovas) ir to paties „Mano numerio“ darbuotojas Ričardas Pocius, kuris yra ir šios UAB direktorius. Kitas dalyvis – UAB „Numerių perkeliamumo administravimo sistema“, kurios akcinininkė yra... UAB „Mano numeris“. Trečiasis dalyvis – juridinių asmenų grupė, susidedanti iš UAB „Mediafon“ ir viešosios įstaigos „Numerio perkėlimas“. Čia susijungė visi telekomunikacijų operatoriai.

REKLAMA

Kas per žaidimas?

Kodėl bendrovė „Mano numeris“ pati nebedalyvauja konkurse – galima tik spėlioti. Vienas iš įmanomų žaidimų būtų toks: viena iš neva nesusijusių įmonių pateiks mažiausią įmanomą kainą už paslaugą, pvz., 1 centas. Jei ji bus pirma, o antroje vietoje kitas „Mano numerio“ klonas, pirmoji „kontora“ atsiims paraišką ir konkursą laimės klonas numeris du su didesne kaina. Jei antroje vietoje liks operatorių konsorciumas, tada „Mano numerio“ inkarnacija su vienu centu laimės konkursą ir ruoš dokumentus, nes sutartis prasidės tik 2016 01 01. Kai priartės ši data, „Mano numerio“ inkarnacija pasitrauks – sumokės sutarties nevykdymo baudą, kad ir pusę milijono litų ar pan. RRT tuomet neliks nieko kito, kaip pratęsti sutartį su UAB „Mano numeris“ dar kokiems metams, o tai sugeneruos dar maždaug 7 mln. litų pajamų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įdomu tai, kad dar neseniai RRT oficialiame komentare portalui balsas.lt bandė aiškinti, jog patys operatoriai negali administruoti numerio perkėlimo paslaugos, nes tai... prieštarautų europinei teisei. Telekomunikacijų bendrovės „Tele2“ atstovas viešiesiems ryšiams Andrius Baranauskas teigia, kad tai visiškas nesusipratimas. „Jei taip būtų, mūsų įsteigto konsorciumo paraiškos dalyvauti konkurse būtų nė nesvarstę. Galiu tik išreikšti viltį, kad nugalės operatorių konsorciumas su geriausia kaina ir didžiulės sąnaudos nebeguls ant visų vartotojų pečių, kaip yra ligi šiol“, – sakė jis.

REKLAMA

Ar atitinka sąlygas?

Dar kas įdomu – abu „Mano numerio“ sukurti UAB-ai vaiduokliai yra gana nauji, todėl gali būti, kad neatitinka konkurso sąlygų, – dėl to operatoriai jau kreipėsi į RRT ir Seimo Informacinės veiklos plėtros komitetą. Jų rašte pabrėžiama:

REKLAMA

„Iš Konkurso komisijos posėdžio metu paskelbtos informacijos darytina išvada, kad UAB „ERLSTATE SOFTWARE“ ir UAB „Numerių perkeliamumo administravimo sistema“ Konkurse dalyvauja kaip atskiri ir savarankiški juridiniai asmenys, o ne juridinių asmenų grupės, vadinasi abu šie Konkurso dalyviai turėtų patys atitikti visus Sąlygose nurodytus kvalifikacinius reikalavimus. Sąlygų 18.7 punkte numatytas reikalavimas, kad Konkurso dalyvis ne mažiau kaip 3 metus turi verstis informacinių technologijų, elektroninių ryšių ar susijusia veikla bei turi būti pateikiami dokumentai, patvirtinantys šį faktą, o Sąlygų 18.8 punktas numato, kad Konkurso dalyvio paskutinių 3 metų metinės pajamos iš informacinių technologijų, elektroninių ryšių ar susijusios veiklos turi būti ne mažesnės nei 3 000 000 litų bei turi būti pateikiami dokumentai, patvirtinantys šį faktą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patikrinus viešai prieinamą informaciją apie UAB „ERLSTATE SOFTWARE“ ir UAB „Numerių perkeliamumo administravimo sistema“, paaiškėjo, kad UAB „Numerių perkeliamumo administravimo sistema“ yra nauja įmonė, įregistruota 2014 m. rugsėjo 5 d., todėl akivaizdu, kad ji negali tenkinti Sąlygų 18.7 ir 18.8 punktuose nurodytų reikalavimų. UAB „ERLSTATE SOFTWARE“ yra registruota 2006 m. rugpjūčio 30 d., tačiau patikrinus šios įmonės duomenis apie pajamas, paaiškėjo, kad 2012 m. ir 2013 m. ši įmonė neturėjo jokių pajamų, o informacijos už 2011 m. Juridinių asmenų registrui iš viso nepateikė, todėl pagrįstai galima manyti, kad ji negali tenkinti Sąlygų 18.8 punkte nurodyto reikalavimo. Kaip nurodyta aukščiau, jei abi šios įmonės dalyvautų Konkurse kartu su kitomis įmonėmis, kurios tenkintų Konkurso 18.7 ir 18.8 punktuose nurodytus reikalavimus, tai šį faktą jos turėjo atskleisti skelbiant Konkurso dalyvius – juridinių asmenų grupės nariai turėjo būti nurodyti ant Konkursui pateiktų pasiūlymų vokų.“

REKLAMA

****

Primename, kad bendrovės „Mano numeris“ pajamų skaičiai tokie: 2006 m. – 8 547 214 litų, 2007 m. – 10 764 504 litai, 2008 m. –10 936 684 litai, 2009 m. – 8 955 828 litai, 2010 m. – 7 473 976 litai, 2011 m. – 9 193 636 litai, 2012 m. – 7 389 720 litų.

Dauguma ekspertų, kaip jau skelbė „Balsas.lt savaitė“, sutinka, kad numerio perkėlimo paslauga ir su tuo susijusios duomenų bazės valdymas toli gražu nekainuoja tokių pinigų, kurie yra mokami UAB „Mano numeris“. Daug kas iš karto sutiktų teikti tokią pačią paslaugą perpus pigiau. Gaunat pajamas, kurios gerokai viršijo patiriamas išlaidas, didėjo ir UAB „Mano numeris“ turimas turtas. UAB „Mano numeris“ turtas:

2006 m. – 3 429 154 litai, 2007 m. – 7 256 642 litai, 2008 m. – 9 111 739 litai, 2009 m. – 14 743 831 litas, 2010 m. – 20 149 344 litai, 2011 m. – 13 866 571 litas, 2012 m. – 16 987 333 litai.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų