Gydytoja rekomendavo atlikti du veiksmus po lytinių santykių, kad išvengtumėte skausmingos šlapimo takų infekcijos.
„Moterims, ypač toms, kurios linkusios į cistitą, gali būti naudinga po lytinių santykių nusiprausti duše ir ištuštinti šlapimo pūslę.
Paprastai šlapimo takų infekcijos užklumpa dėl E-coli ir kitų žarnyno mikroorganizmų patekimo per tarpvietę ir šlaplę į šlapimo pūslę.
Įrodyta, kad šlapimo pūslės ištuštinimas per 20-30 minučių po lytinių santykių sumažina po lytinių santykių pasireiškiančio cistito riziką“, – sakė dr. A. Henderson.
Cistito simptomai ir gydymas
NGS teigimu, vieni dažniausių cistito simptomų yra šie:
- skausmas, deginimas ar dilgčiojimas šlapinantis;
- poreikis šlapintis dažniau ir skubiau nei įprasta;
- tamsus, drumstas ar stipraus kvapo šlapimas;
- skausmas pilvo apačioje.
Jei simptomai neišnyksta po trijų dienų, rekomenduojama kreiptis į gydytoją. Sunkiu ligos atveju gydytojas gali skirti antibiotikus, kad padėtų suvaldyti infekciją, rašo express.co.uk.
NHS įspėja: „Ilgalaikės infekcijos yra susijusios su padidėjusia šlapimo pūslės vėžio rizika 60 metų ir vyresnėms moterims.“
Dr. A. Henderson sakė, kad jei šlapimo pūslėje atsirado uždegimas dėl cistito, turėtumėte vengti stimuliuojančių medžiagų, tokių kaip kofeinas, alkoholis ir aštrus maistas, nes tai gali paaštrinti jaučiamus simptomus.
Kitos infekcijos, kurių reikia saugotis, yra pienligė ir bakterinė vaginozė
Gydytoja ginekologė pridūrė: „Jei abejojate, ar nesate užsikrėtusi plačiai paplitusiomis makšties infekcijomis, įskaitant pienligę ir bakterinę vaginozę, galite pasidaryti testą, randamą vaistinėje, kurio pagalba pamatuojamas makšties pH ir paaiškinama, ką tai gali išduoti.“
Taip pat lytiškai aktyviems suaugusiesiems būtina žinoti apie lytiniu keliu plintančias infekcijas ir jų saugotis.
„Chlamidiozė gali sukelti gimdos kaklelio uždegimą – būklę, kuri išsivysto aukščiau makšties ir aplink gimdos kaklelį“, – teigė dr. A. Henderson.
„Mayo Clinic“ teigimu, gimdos kaklelio uždegimas gali sukelti:
- kraujavimą tarp menstruacijų;
- skausmą lytinių santykių metu;
- skausmą dubens dugno apžiūros metu.
Norint apsisaugoti nuo lytiškai plintančių ligų, rekomenduojama praktikuoti saugius lytinius santykius, naudoti barjerines apsaugos priemones ir reguliariai tikrintis.