Tarptautinė inžinierių ir dizainerių grupė „Cemetech“ pristatė pirštinės prototipą, kuris gali pakeisti standartinę QWERTY klaviatūrą. Šis įrenginys, pavadintas „Cemetech Bluetooth Dataglove“ arba sutrumpintai – „Clove 2“, yra pagamintas iš bazinės „Dell“ „Bluetooth“ klaviatūros ir dirba su specialiai jai pritaikyta programine įranga.
Teksto rašymas kompiuteryje su „Clove 2“ primena paprastą spausdinimą standartine klaviatūra, sujungiant pirštinės pirštuose įtaisytus kontaktus. Skirtumas tas, kad dėl riboto pirštų kombinacijų skaičiaus daugiau funkcijų iškviečiama specialiomis perjungimo kombinacijomis. Iš viso tokių perjungimo kombinacijų, įjungiančių kitus funkcijų rinkinius, yra šešios. Perprasti iš pirmo žvilgsnio gana sudėtingas manipuliacijas padės speciali kūrėjų surašyta lentelė, kuria pasinaudojus galima gana greitai išmokti rašyti tekstą su „Clove 2“ pirštine. Kiekvienas simbolis įvedamas susilietus pirštinėje esančioms kontaktinėms plokštelėms. Jų iš viso yra 16.
„Clove 2“ programinė įranga kol kas veikia tik su angliška klaviatūra, tačiau kūrėjai skelbia, kad ją lengva modernizuoti ir pritaikyti bet kokiam raidynui. Be to, su šia pirštine galima „paspausti“ visas „Windows“ „karštųjų klavišų“ kombinacijas. Ši pirštinė veikia su „AutoHotkey“ programa, kurioje visą gaunamą informaciją apdoroja specialus scenarijus (script). „Clove 2“ įrenginį kompiuteris „mato“ kaip paprastą, per „Bluetooth“ prijungtą periferinį įrenginį.
Šios neįprastos sistemos, kurią sudaro pirštinė, signalo priėmėjas, kroviklis ir programinės įrangos paketas, savikaina – 60 JAV dolerių. „Cemetech“ nesiekia pasipelnyti pardavinėdama savo išradimą, todėl paskelbė išsamią instrukciją, kaip būtų galima patiems pasigaminti šį neįprastą manipuliatorių iš paprastos „Bluetooth“ klaviatūros.
Demonstraciniame „Clove 2“ filmuke aiškiai matyti, kad teksto įvedimas vyksta gana lėtai, tad teigti, kad šis įrenginys ateityje nukonkuruos standartines klaviatūras, būtų per drąsu.
Remigijus Bukauskas