Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
mokyklos tikrai neparuosia gyvenimui, ten laiko gaisimas tie 12 metu !!
isgyvenimui paruosia armija ! ir isgyvena tie kas masto i ateiti ir daro isvadas

sample. baik tu ka nori darbo tau nera garantiju rasti, vistiek statistika, baigi viena dirbi kita..

Deja, mokykloje gauname ne tik žinių, bet ir mokomės iš mokytojo elgsenos, jeigu jam mokiniai yra "košmaras", tai ir mokiniams mokytojas yra "košmaras"
Mokytojai turi atkreipti ir į gerąsias mokinių savybes, o ne akcentuoti kad k"kokie jūsų tėvai, tai tokie ir jūs, kaip jie jus auklėja" Tai rodykit pavyzdį savo tolerantišku požiūriu, būkit jūs pavyzdys, jeigu tėvai to nesugeba padaryti.
Mokykloje praleidžiame didžiąją savo gyvenimo dalį, tikrai daug gauname gerų pamokų. Prieš daugelį mokytojų galime tik nulenkti galvas, nes jų pamokos įdomios. Tačiau mokykloje, kaip ir namuose tiek tėvų, tiek mokytojų nepasirinksi. Juk dažnai pasitaiko, kad kai kurie mokytojai dirba ne iš pašaukimo, nesugeba sudominti, patys pikti kaip širšės, nieko jų nepklausi, neišsakysi savo nuomonės, nesuvaldo klasės (nors kitiems tos pačios mokyklos mokytojams tokių problemų neiškyla). Nors tai irgi gera pamoka, kaip nereikia elgis.
aišku, kad pats vaikas turi suvokti, kad jam mokytis reikia
Kai skaitau tokius vien kritika persunktus straipsnius, visada pagalvoju: "Kokia nelaiminga zurnaliste...Tik laimingas zmogus randa pozityvo". Taip, mokykloje yra klaidu (kaip ir visuose darbuose), bet atkreipkite demesi i pavadinima MOKYKLA, t.y. cia MOKOMA skaityti, rasyti, parodoma, kur Afrika ir pan. O ugdyti savarankiskuma, pareiginguma, stropuma, darbstuma, kryptinga veikla REIKALAUKIME is TEVU!
Ausrai is Garliavos noriu pasakyti, kad mokytojai ne gasdina egzaminais, o perspeja, ko gali laukti, jei nesimokysi.
dabar daug daugiau mokyklose nemotyvuotų moksleivių, jie tik krepšeliai
Potarybinių laikų sindromas - šitaip galima pavadinti šį straipsnelį. Mat, tarybiniais laikais privalomas mokymasis kai kam buvo neišpasakytai atgrasus. Ne visiems tinka akademinis žinių įsisavinimo būdas, bet ką padarysi, buvo kaip buvo - į mokyklą per jėgą buvo tempiami nemotyvuoti mokinukai ir prievarta brukamas išsilavinimas ir idėjinis auklėjimas. Šeimą stengėsi nušalinti nuo vaikų auklėjimo. Laikai pasikeitė, buvę tarybiniai mokinukai užaugo, patys prisigimdė vaikų ir... gyvena tarybiškai: viską už šeimą turi padaryti mokykla.
Įdomu, kaip į klausimą, ar tėvai juos apruošė gyvenimui, atsakytų apklausti studentai. Nes mokykloje, tegu ir daug palyginus laiko praleidžiama, taip jau išeina, kad didžiausias dėmesys tenka žinioms įsisavinti, įgūdžiams formuoti, o kai kurie dalykai lieka nuošalyje ar tiesiog elementariausiai ne mokyklos jėgoms atstoti gyvenimą.
Taip, mokykla irgi yra gyvenimas. Čia ne tik mokomasi, bet ir bendraujama, išmokstama draugauti, bendradarbiauti, rengti poilsio, teminius vakarus, ateiti į šokius. Galima tik su pavydu žiūrėti amerikiečių filmus, kuriuose matyti gražios lytinės kultūros pavyzdžiai: vaikinukai mokomi mergaites, merginas pakviesti į poilsio vakarus ir jas palydėti iš jų namo, vyriškai pagloboti, jausti atsakomybę už draugę. Tik ar mūsiškai vaikinai, ne, ne tie keturiolikmečiai, bet žymiai vyresni, pastebėjo tokius lytinio auklėjimo subtilumus?
Mokykloje mokiniams mokytojai stengiasi perteikti dorovines, etines nuostatas - nenusikalsti, gerbti kito asmenybę ir t.t., tik ar realiame gyvenime taip yra? Juk vaikų tėveliai papasakoja tokių pavyzdžių namuose, kad mokytojų šnekos apie meilę tėvynę, patriotizmą tampa panašios į kvailučių kliedesius.
Žemos kultūros mokyklose - o tokių irgi esama- mokytojų tarpusavio rietenos, susidorojimai su tais, kurie užmynė ant kojos didesniems už save, bado akis aplinkiniams kaimams, bet ne vietos "inteligentams". Tai irgi gyvenimas, o kiap jo tokio vaikus išmokyti, jei ne praktine veikla.
mokykloje mažiau popinti vaikus reikia ir versti juos būti atsakingesniais
šeima ruošia gyvenimui, bet kaip supratau čia kalbama būtent apie mokyklą, apie mokinius. aš pati manau, kad mokykloje mes patirties gaunam labai mažai, todėl man atrodo, kad verta išskirti mokyklą kaipo tokią, kuri duoda per mažai. Juk kalbam apie mokinius. o dar būna ir šeimų kurios vaikų nepripžiūri ir pan, tai vaikui nelabai kas belieka
Mokykla - ne šeima. Toks jausmas, kad jauniems žurnalistams atrodo, kad visko turi išmokyti mokykla ir visiškai nesuvokiamas šeimos vaidmuo. Kodėl niekam neateina į galvą kelti klausimo: ar šeima paruošia vaiką gyvenimui, ar tėvo ir motinos kasdien matomas bendravimas parengia bendrauti su priešinga lytimi, ar vaikas po pamokų turėjo laiko draugauti su bendraamžiais, ar išmoko elementariausių buities dalykų? Kodėl jūsų, jaunieji žurnalistai, vaikų ugdymo suvokimas apsiriboja tik mokykla? Mokykla - ne šeima, ji niekada neduos to, ką gali ir turi vaikui suteikti šeima.

Kita vertus, padlaižiavimas, apsimetinėjimas, šunuodegiavimas, tarnavimas jėgai ( ne tik paauglių, bet ir tų pačių mokytojų) mokyklose klesti - šito, ko gero, LR viešajame gyvenime iš piliečių pageidaujama labiausiai.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų