Dar nenutilus diskusijoms apie mobiliųjų telefonų poveikį sveikatai įsižiebė nauja ginčų tema – ar mobilusis įrenginys negali būti „juodasis“ tarpininkas, audros metu padidinantis riziką ir pritraukiantis žaibo išlydį. Naują diskusiją sukėlė Rusijos mokslininkai, remdamiesi šios lietingos vasaros statistika: jie teigia, kad mobilieji gali būti tokių nelaimingų atsitikimų priežastimi. Per keletą pastarųjų savaičių daugiau kaip tuzinas žmonių nukentėjo nuo gamtos stichijos ir nemažai iš jų išlydžio metu naudojosi mobiliuoju telefonu arba portatyviniu muzikos grotuvu.
Kai kurių Rusijos ekspertų nuomone, kišeniniai elektroniniai įrenginiai yra elektromagnetinių bangų spinduliavimo šaltiniai, kurie ir „pritraukia“ energijos išlydžius. Kaip nebūtų gaila, bet dažniausiai tokie incidentai žmogui baigiasi tragiškai. Europos mokslininkai yra kitos teorijos šalininkai. Jie neigia mobiliųjų telefonų ar kitų įrenginių įtaką žaibo išlydžiams, teigdami, kad tokių prietaisų generuojami elektromagnetiniai laukai yra tokie maži, kad niekaip negali nulemti tiesioginio žaibo pataikymo į žmogų.
Šiais laikais, kai kiekvieno kišenėje yra po mobilųjį telefoną, sunku nustatyti, ar žaibas trenkė visiškai atsitiktinai, ar dėl šio įrenginio kaltės. Mokslininkams nesutariant vaikštinėjantiems lauke audros metu, kai intensyviai žaibuoja, visgi patarčiau išjungti mobilųjį įrenginį, anot liaudies posakio - „dėl šventos ramybės“. Jei žaibas į jus pataikys, bent žinosite(-me), kad niekas kitas čia nekaltas...
Remigijus Bukauskas