Šešios nevyriausybinės organizacijos kreipėsi į žiniasklaidą siekdamos atkreipti dėmesį į „juodąją pramogų verslo su gyvūnais pusę“.
Lietuvos gyvūnų globos draugijos, Lietuvos žaliųjų judėjimo, Klaipėdos ekologinio klubo „Žvejonė“, gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“, Aplinkosaugos informacijos centro ir iniciatyvinės grupės „Gerbk gyvūnų teises“ pasirašytame kreipimesi teigiama, kad delfinų pasirodymai Lietuvos jūrų muziejaus delfinariume yra „trumpa, kelianti susižavėjimą pramoga“, bet gyvūnams tai – „įkalinimas iki gyvos galvos“.
„Delfinų, kaip ir kitų gyvūnų, laikymas nelaisvėje bei išnaudojimas pramogų versle griežtai kritikuojamas daugybės aplinkos, gyvūnų apsaugos organizacijų bei pavienių asmenų visame pasaulyje. Pavyzdžiui, Anglijoje dėl masinių visuomenės protestų visi delfinariumai uždaryti. Nepaisant to, Lietuvoje organizuojami milžiniški renginiai, kuriais siekiama surinkti daugiau lėšų delfinariumo išlaikymui (kaip kad paramos koncertas „Padovanok delfinui šypseną“ šį šeštadienį Klaipėdoje), kuriami ambicingi planai dėl rekreacijos bei delfinų terapijos centro Kopgalyje“, - piktinamasi organizacijų laiške.
„News Bridgepix“ nuotr.
Pasak jo autorių, nelaisvė kenkia delfinams: sutrinka jų elgesys, mažėja atsparumas ligoms, gyvenimo trukmė gali sutrumpėti net kelis kartus: „Nors nelaisvėje gyvenantys delfinai yra reguliariai maitinami ir apsaugoti nuo laukinėje gamtoje galinčių tykoti pavojų (susidūrimų su stambesniais vandens plėšrūnais, užterštumo ir t. t.), jų gyvenimo trukmė yra trumpesnė nei gyvenančių laisvėje.“
Minėtų organizacijų teigimu, delfinams kenkia neišvengiamas stresas, kurį sukelia įkalinimas bei dirbtinai suformuotos grupės, o delfinų pasirodymai "nėra jų natūralaus elgesio pavyzdys. Tai – dresūros rezultatas“.
„Nors delfinų terapija suteikia daug vilties sergantiesiems, jos veiksmingumas nėra įrodytas, vis dažniau kalbama apie tai, kad net jei pasiekiamas pagerėjimas, poveikis daugeliu atvejų laikinas. Skirtingai nuo egzistuojančių kitų terapijos formų (dailės, muzikos, spalvų, šviesos, kvapų ir t. t.) čia išnaudojami ir žalojami gyvūnai. Šio gydymo būdo, kaip delfinų išnaudojimo pramogų versle priedangos, neretai griebiasi delfinariumų savininkai", - teigiama kreipimesi.
„News Bridgepix“ nuotr.
Nepaisant visų nepasitenkinimų, šiandien 19:00 valandą prie Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo, vyks gyvo garso paramos koncertas „Padovanok delfinui šypseną”. Jo metu visi norintys galės telefonu aukoti pinigus Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumui išlaikyti.
Į renginį sukviestos pačios ryškiausios Lietuvos muzikos žvaigždės: „69 Danguje“, „Inculto“, „G&G Sindikatas“, Neringa ir „TeleBimBam“, Vaidas, „Biplan“, Asta Pilypaite, Živilė Ba, Martyno Kuliavo grupė „INGENIOUS“, Igoris Kofas.
„News Bridgepix“ nuotr.
„News Bridgepix“ nuotr.
„News Bridgepix“ nuotr.
„News Bridgepix“ nuotr.
„News Bridgepix“ nuotr.