Kone kas savaitę pasirodo vis naujų pranešimų apie interneto įsilaužėlių perimtus ir įvairiuose forumuose pasirodžiusius interneto paslaugų paskyrų prisijungimo duomenis. Kartais jiems pavyksta perimti nesaugiuose serveriuose laikytus duomenis apie dešimtis, šimtus tūkstančių, o kartais net milijonus interneto vartotojų.
Vis labiau plintant Trojos virusams ir didėjant jų kūrėjų bei platintojų išradingumui, pavojus, kad „Google“, „Amazon“, „Microsoft“ , „Yahoo“ ir kitų populiariausių interneto paslaugų, ypač elektroninio pašto, teikėjų serveriuose užregistruotos paskyros taps įsilaužėlių grobiu, nuolat didėja.
Sužinoti, nors ir po laiko, ar svetimi asmenys kartais neturi neteisėtais būdais įgytos prieigos prie jūsų elektroninio pašto dėžutės ar kitų interento paslaugų, padės ši neseniai pradėjusi veikti interneto svetainė. Jos kūrėjas – programinės įrangos inžinierius Troyus Huntas – surinko visus duomenis apie interneto vartotojus, kurie pastaruoju metu nukentėjo dėl įsilaužėlių veiksmų. Jo sudarytoje duomenų bazėje, kurioje šiuo metu yra duomenys apie daugiau nei 154 milijonus sukompromituotų paskyrų, naudojama internete pačių hakerių ar kitų asmenų paskelbta informacija apie „išlaužtas“ įvairių interneto svetainių vartotojų paskyras.
Kadangi paprastai registruojantis tinklalapiuose būtina nurodyti savo elektroninio pašto adresą, pasinaudoję „Haveibeenpwned.com“ paieškos funkcija ir įrašę savo el. pašto adresą, interneto vartotojai sužinos, ar su juo susietos paskyros nebuvo patekusios į įsilaužėlių rankas. Teigiamas atsakymas reikš, kad viena ar kita paskyra yra sukompromituota.
T. Hunto teigimu, šis tinklalapis sulaukė nepaprastai didelio susidomėjimo: vien per pirmąją jo darbo dieną buvo apdorota daugiau nei 162 000 užklausų. Deja, paaiškėjo, kad net 32 proc. ieškotų el. pašto adresų buvo susiję su „išlaužtomis“ paskyromis. Toks rezultatas dar kartą patvirtina, kad reikia labai rimtai susirūpinti savo kompiuterių saugumu.