• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar įmanoma išsaugoti kokybišką ir pilnavertį gyvenimą neteršiant gamtos?

Šiuolaikinė vartotojiška visuomenė pripratusi daug pirkti, pirkti ir dar kartą pirkti. Tačiau tik maža dalis visuomenės susimąsto apie besaikio vartojimo pasekmes, kurios dažniausiai susijusios su gamtos teršimu. Tai ir atliekų susidarymo problema, o vykdant įvairias gamybos rūšis, t.y. gaminant visuomenės poreikius patenkinti reikiamus produktus ir paslaugas, atsiranda aplinkos taršos, besaikio žaliavų naudojimo problemos. Tuomet ir kyla klausimai ką daryti, kad išvengti šios situacijos.

REKLAMA
REKLAMA

Ar įmanoma gyventi pilnavertį ir kokybišką gyvenimą – žinoma, kad taip! Tereikia žvelgti į pasaulį šiek tiek kitaip. Pirkdami eilinį daiktą, susimąstykime ar jo mums tikrai reikia – taip vartotojas galėtų lemti pasiūlos optimizavimą. Užuot kas kart apsipirkę ir naudoję vienkartinius maišelius, naudokime medžiaginius – jie daugkartiniai ir leis sumažinti didelius atliekų kiekius, kurie natūralioje aplinkoje ilgai nesuyra. Buityje susidarančias atliekas rūšiuokime, o atliekas, kurias galime panaudoti dar kartą paverskime antrine žaliava – tikiu būdu sąvartynuose sumažėtų popieriaus, plastiko, stiklo atliekų. Šiandien taip pat neįsivaizduojame kasdienybės be automobilių ir tikrai nedaugelis paaukotų komfortą, o kartais gal ir būtinybę, važiuoti automobiliu ir taip mažiau teršti gamtą. Ir čia yra sprendimas – atnaujinkime automobilių parką, naudokimės šiuolaikinėmis technologijomis, galų gale, išmokime vairuoti ekologiškai. Vairuodami ekologiškai sumažinsime kuro sąnaudas, o kartu ir išmetamų teršalų į atmosferą, kurie sąlygoja klimato kaitą, šiltnamio efektą, kiekius.

REKLAMA

Aukščiau įvardintas mintis galėtų įgyvendinti ne tik eilinis žmogus, bet ir gamybos įmonės. Pastarosios norėdamos tausoti gamtą galėtų pradėti nuo žaliavų kiekių optimizavimo, naudoti pažangias technologijas, o susidarius aplinkos taršai, ją mažinti pasitelkiant aplinkosaugines inovacijas, aplinkos valymo nuo teršalų įrenginius.

REKLAMA
REKLAMA

Tiek paprasti vartotojai, tiek gamintojai susiduria su energijos (elektros, šiluminės) poreikiu. Energijos gamyba taip pat susijusi su poveikiu gamtai. Norėdami pastarąjį sumažinti galėtume pradėti nuo mažų dalykų – mažiau ir taupiau vartokime, pvz. naudokime taupiąsias lemputes, o kaisdami virdulį įpilkime tik reikiamą kiekį vandens.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Straipsnyje aprašyta tik nedidelė dalis galimybių, kaip galėtume gyventi pilnavertį ir kokybišką gyvenimą, neteršdami gamtos, o jei susimąstytume, tikrai šių galimybių atrastume daug daugiau.

Ši informacija sukurta ir viešinama vykdant projektą „Aplinkai palankaus gyvenimo būdo skatinimo erdvė“ (Sanglaudos skatinimo veiksmų programos prioriteto „Vietinė ir urbanistinė plėtra, kultūros paveldo ir gamtos išsaugojimas bei pritaikymas turizmo plėtrai“ priemonė „Visuomenės informavimo ir švietimo apie aplinką priemonių įgyvendinimas“. Projekto kodas VP3-1.4-AM-09-K-01-039. Projekto vykdytojai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos apsaugos katedra. Projekto partneris – VšĮ „Projektų parkas“). Daugiau informacijos apie projektą: www.ekoaplinka.eu

Logotipas (nuotr. Organizatorių)Logotipas (nuotr. Organizatorių)

Užs. nr. 2045

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų