Patyrusių vagių negąsdina net signalizacija ar kameros. Įgudę plėšikai yra gerai susipažinę su naujosiomis technologijomis ir įsilaužimui kruopščiai ruošiasi. Specialistai teigia, kad vienai vagystei nusikaltėliai gali ruoštis net keletą savaičių. Pirmiausiai išsirenkama auka. Ji stebima. Išsiaiškinama, kokio grobio galima tikėtis ir kaip jis saugomas. Galiausiai, numatoma, kada buto ar namo šeimininkų nebus namie.
Socialiniuose tinkluose savo kasdieniu gvvenimu besidalinantys žmonės rizikuoja patekti į apsukrių plėšikų akiratį. Pranešę apie atostogų planus, kaip mat patraukia jų dėmesį.
Apsaugos specialistai pataria nesidalinti asmenine informacija internete, taip pat gerai apmąstyti, kur laikyti brangiausius daiktus. Geriausia jų neslėpti įprastose vietose, kurias pirmiausiai vagišiai ir apžiūri. Negalintys įsigyti modernios saugos technikos raginami imtis bent elementariausių priemonių.
Šiemet per keturis mėnesius jau užregistruota per 1100 vagysčių, įsibraunant į gyvenamąją patalpą. Populiariausias taikinys tebėra Vilniaus ir Kauno gyventojai. Pagrindinis ilgapirščių grobis – grynieji pinigai, juvelyriniai dirbiniai, alkoholis.
Daugiau žiūrėkite TV3 žinių reportaže: