• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Geras draugas yra tas, su kuriuo drauge tylėti gera. Juk tyla kartais būna iškalbingesnė už tūkstančius žodžių. Dėl to jis ir yra tavo geriausias draugas, nes tave girdi, jaučia net ir tada, kai tu nieko nepasakoji.

REKLAMA
REKLAMA

Kančios akimirką žodžiai beverčiai.


„Galiu pripažinti, kad turiu tikrai gerą draugę, - pasakoja Jolita, - ji mane supranta be žodžių. Tą vakarą, matyt, prisiminsiu visą savo gyvenimą. Tuo metu buvau iki ausų įsimylėjus savo vaikiną, kuris, maniau, man puoselėja tokius pačius jausmus. Deja, kaip bebūtų gaila, klydau. Kadangi mano vaikinas, jo žodžiais tariant, šiandien iki vėlumos dirba, tai nusprendžiau neliūdėti ir nulėkti į kokį klubelį. Dovilę griebiau už rankos ir pirmyn. Vaizdas klubelyje mane išvertė iš kojų. „Darbininkas“ romantiškai vakarą leido su perkarusia blondine, savo bendradarbe mat!“

REKLAMA

„Atsimenu, grįžom pas mane namo ir aš visą laiką tylėjau…- prisimena mergina, - skausmo akimirką pritrūksta žodžių. Bet nors aš ir nekalbėjau, jutau, kad Dovilė jaučia mano skausmą. Ta tyla buvo iškalbinga“.

Kita pašnekovė, Kamilė, buvo nesuprasta. „Atsimenu, rimtai susiriejau su vaikinu. Buvo tikrai negera. Iš to pykčio stvėriau savo draugę ir išlėkėm pašėlti. Buvo per daug sunku kalbėti, tai nieko nepasakojau. Tą vakarą alkoholis liejosi laisvai, flirtavau vos ne su visais vaikinais. Maniau, kad ji mane pažįsta ir žino, kad man nebūdingas toks elgesys. Bet ji man džiaugsmingai pareiškė: “Gera man šiandien tokią tave matyti… Atsigavus kokia!” Pasijutau nesuprasta. Ji tegirdėjo mano ironišką juoką, o į liūdnas akis nesugebėjo pažvelgti“…

REKLAMA
REKLAMA

Supratimui reikia laiko.

Geriausiais draugais tampama palaipsniui. Pažinti žmogų reikia laiko. Ypač jei tavo draugas sudėtinga asmenybė. „Sutinku, kad aš sunkus žmogus, - teigia Kamilė, - ji juk mano draugė, tai aš jai pasakiau, kad ji manęs nesuprato. Norėjosi, kad kitąkart ji labiau įsigilintų į mano jausmus. Žmogų suprasti sudėtinga, tačiau įmanoma. “ Poetas J.Marcinkevičius 1983 metais „Dienoraštyje be datų“ rašė: „Suprasti žmogų! Tai be galo daug, tai beveik nepasiekiama, nes kiekvienas supranta tik tiek, kiek randa savyje, kiek turi savyje. Taigi suprasti save – suprasti kitą – suprasti save“. Kamilė viliasi, kad, laikui bėgant, jos draugei nereikės žodžių, kad ją suprastų.



Neverbalinis bendravimas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mes daug galime sužinoti apie žmogaus savijautą, atkreipdami dėmesį į jo kūno kalbą. „Tą vakarą, nors aš ir koketavau su vaikinais kaip kokia atlapaširdė lengvabūdė, bet mano rankos buvo sunertos, o kojos sukryžiuotos“, - prisimena Kamilė. Iš tiesų, psichologai teigia, jog toks kūno gestas byloja apie žmogaus uždarumą, nenusiteikimą bendrauti.

REKLAMA

„Jos veidas degė pykčiu, o rankas ji nervingai gniaužė į kumščius, taigi supratau, kad ją reikia griebti lauk iš čia, kol ji nesukėlė riaušių“, -dabar jau juokauja pirmosios pašnekovės Jolitos draugė Dovilė.

Kūno kalba yra viena iš efektyvios komunikacijos priemonių, padedančių geriau suprasti pašnekovą. Kartais kūno kalba išduoda daugiau nei kalbantysis nori pasakyti. Atidžiai įsižiūrėjus į pašnekovo gestus ar judesius galima suvokti jo vidinę būseną ir tai, kaip jis emociškai jaučiasi pokalbio metu. Todėl bendraujant su draugu yra svarbu atkreipti dėmesį į jo kūno kalbą. Nuliūdusios draugo akys, abejingas žvilgsnis, niūrus balso tonas, sunertos rankos atskleidžia tai, ką nori paslėpti dirbtinė šypsena veide.

FREDERIKA SKIRBUTYTĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų