• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar vis dar reikalingas Lietuvai aukštasis mokslas? - Apie visa diskutavo Mykolo Romerio universiteto profesorius ir Lietuvos aukštojo mokslo tarybos pirmininkas Vytautas Pakalniškis, Lietuvos Respublikos Seimo narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Vydas Gedvilas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius Nerijus Pačėsa, Lietuvos studentų atstovybių sąjungos socialinių klausimų ir akademinio proceso reikalų koordinatorė Ieva Dičmontaitė ir filosofas Vytautas Rubavičius. Diskusiją veda žalgirietis Gediminas Jakavonis.

REKLAMA
REKLAMA

V.Gedvilas: „Per dvidešimt metų ką nors pakeisti, kai iš inercijos mokslas juda į priekį, labai sudėtinga. Bet pastaruoju metu politikai, ypač naujoji dauguma, turi savo matymą. Jie pradėjo reformuoti aukštąjį mokslą, bet to aš nepavadinčiau reforma."

REKLAMA

V.Pakalniškis: „Buvo manoma, kad studijų krepšelis seka paskui studentą, tačiau tai neįvyko. Tuos krepšelius paskirstė ministerija, spaudžiama įvairių studijų programų. Ir abiturientas, labai gerai baigęs mokslus, pagal studijų krepšelių sistemą to krepšelio neturi."

I.Dičmontaitė: „Prieš priimant įstatymą buvo žadami du dalykai: aukštojo mokslo prieinamumas ir geresnė studijų kokybė. Ką matome šiuo metu? Prieinamumas nėra padidėjęs, studentai, kurie negauna valstybės finansavimo, turi imti dideles paskolas ir mokėti dideles palūkanas, kurios nėra fiksuotos."

REKLAMA
REKLAMA

V.Rubavičius: „Mes matome daugybę besitęsiančių reformų. Atrodo, tarsi tam tikrų įstatymų pataisos nieko neduoda, bet jos nepaprastai sujaukia bendrą gyvenimą. Visa politika - kad aukštosios mokyklos kuo daugiau pačios uždirbtų pinigų. Kokios šios nuostatos pasekmės? Iš esmės aukštosios mokyklos verčiamos pardavinėti diplomus."

G.Jakavonis: „Kartą girdėjau mintį, kad išstodami iš Sovietų Sąjungos buvome viena turtingiausių valstybių pasaulyje. Mes turėjome savo laivyną, "Mažeikių naftą", atominę elektrinę. Ir štai, vadovaujami Lietuvos laisvosios rinkos instituto, sugebėjome viską išparceliuoti, sugadinti visą savo ekonomiką, bankų sistemą. Dabar švietimo sistemai vėl vadovauja ministras, atėjęs iš Liberalų sąjūdžio. Ar neatrodo jums, kad tai didžiausia klaida?"

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų