Astronomai pirmą kartą pastebėjo dangaus kūną, kuris garantuotai susidurs su Žeme, skelbia „New Scientist“. Laimė, jis toks mažas, kad neturėtų padaryti žalos: tikimasi, kad jis šios dienos rytą sudegs viršutiniuose atmosferos sluoksniuose virš Sudano.
Meteoritas, kuriam suteiktas indeksas 2008 TC3, pirmą kartą buvo pastebėtas vakar, pirmadienį. Jį aptiko Mt. Lemmon observatorijos Arizonoje (JAV) astronomai.
Pasak jų, sprendžiant iš meteorito šviesumo, jo skersmuo neturėtų būti didesnis nei 5 metrai. Tai reiškia, kad jis yra gana mažas, todėl tikėtina, kad sudegs atmosferoje, „New Scientist“ sakė NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos Pasadenoje astronomas Steve‘as Chesley.
„Šis įvykis nėra kažkuo ypatingas, jis išsiskiria iš kitų tik tuo, kad mes, pastebėję, kad kažkas artėja, pirmą kartą apskaičiavome, į kurią vietą jis gali pataikyti, ir dar prieš susidūrimą apie tai perspėjome“, - sakė Pizos universiteto (Italija) astronomas Andrea Milani Comparetti.
Jo teigimu, kosminė uola atmosferoje atpalaiduos apie 1 kilotoną energijos – tiek pat, kiek negalinga atominė bomba. Meteoritas įeis į atmosferą 20 laipsnių kampu, todėl paliks gerai matomą pėdsaką, kurį bus galima stebėti kelių šimtų kilometrų atstumu šiaurės Sudane.
Astronomai negalėjo pasakyti, kiek truks meteorito skrydis iki jis visiškai suirs. Pasak S. Chesley, jeigu jis sprogs iškart, danguje bus matomas ryškus blyksnis ir pasigirs stiprus trenksmas. O jei jis irs pamažu, meteorito kelionė gali užsitęsti iki pat Raudonosios jūros ar Saudo Arabijos padangės.